Skup samochodów marki Kia

Jedną z najpopularniejszych na świecie marek motoryzacyjnych jest Kia. Zdobyła ona stabilną pozycję na rynkach europejskich. Co ciekawe, początki działalności Kia wcale nie są związane z samochodami, ale rowerami i stalowymi elementami.

Jak powstała marka Kia?

Historia marki motoryzacyjnej Kia sięga 1944 roku, kiedy to w Korei Południowej powstało przedsiębiorstwo Kyungsung Precision Industry. Jego główną dziedziną działalności w pierwszych latach funkcjonowania była produkcja stalowych rurek i części rowerowych. Od 1951 roku firma Kia produkowała również same rowery. Z czasem uległo to zmianie, a i nazwa przedsiębiorstwa została zmieniona na Kia Industries.

W 1961 roku Kia na podstawie licencji Hondy zaczęła produkować pierwsze pojazdy silnikowe – motocykle, a rok później linię produkcyjną opuścił pierwszy pojazd trójkołowy sygnowany marką Kia – był to model samochodu dostawczego Kia K-360, zbudowany na licencji Mazdy. W 1969 roku powstał zaś nowocześniejszy samochód T-600.

Ważnym momentem w historii koncernu Kia była fuzja z Hyundaiem, która była koniecznością z uwagi na narastające problemy finansowe koreańskiej marki motoryzacyjnej. W 1997 roku Kia ogłosiła bankructwo, a później pakiet kontrolny 51 proc. jej akcji kupił Hyundai. Kia Motors zyskała stabilne źródło finansowania, co przełożyło się na wzrost inwestycji w produkcję nowoczesnych, cieszących się uznaniem klientów pojazdów.

Pierwsze modele samochodów Kia

Z początkiem lat 70. XX wieku Kia zaczęła wprowadzać pierwsze samochody na rodzimy rynek koreański. Pierwszym znaczącym modelem była ciężarówka Tytan. Trzy lata później Kia zaoferowała kupującym model samochodu osobowego Kia Brisa, powstały na licencji Mazdy. Pod względem technologicznym bazował on na konstrukcji właściwej dla Mazdy Familia.

Natomiast obecnie najważniejszymi modelami Kii są Kia Sportage, Kia Picanto czy Kia Rio, Ceed i Sorento. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że koncern Kia idzie z duchem czasu i ma w swojej gamie pojazdów hybrydowe samochody Kia Niro czy Kia Optima PHEV. W 2019 roku dołączył do nich pojazd elektryczny – Kia e-Soul czy e-Niro.

Jesteś właścicielem samochodu marki Kia?

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem auta marki Kia – najnowszego modelu czy samochodu z wcześniejszych generacji, wiesz, że jest to pojazd o znakomitej estetyce. Niezawodny i trwały, który tak samo dobrze służy w przedsiębiorstwie, jak i jako auto typowo rodzinne.

Kia szczyci się wykorzystywaniem w swoich pojazdach najnowszych systemów bezpieczeństwa oraz elektronicznych gadżetów, które sprawiają, że podróżowanie nimi staje się przyjemnością dla kierowcy i jego pasażerów.

Kupujemy wszystkie modele marki Kia

Nasz skup samochodów w Nakle nad Notecią czy skup aut w Koronowie i nie tylko deklaruje, że odkupi od Ciebie dowolny model auta tej marki. Przy tym warto wskazać, że do najbardziej popularnych obecnie na rynku europejskim i światowym modeli Kii zaliczyć należy:

  • Kia Ceed – model należący do segmentu C, czyli niższej klasy średniej, jest następcą w Europie modelu Cerato. Za jego projekt odpowiada centrum Kii w Niemczech, w Russelsheim. Kia Ceed powstała w 2006 roku ściśle z myślą o kliencie europejskim, skąd też i jej nazwa (CE od Community of Europe, a ED od Europeand Desing). Istnieją już trzy generacje Kii Ceed.
  • Kia Rio – niewielki, kompaktowy samochód segmentu B produkowany od 2000 roku, który zastąpił model Avella. Pierwsza generacja debiutowała jako miejskie kombi, aby później Kia Rio była oferowana także w odmianie z nadwoziem typu sedan. Wyprodukowano już prawie 4 mln egzemplarzy Kia Rio.
  • Kia Sorento – średni crossover SUV w gamie Kii, produkowany od 2002 roku. Początkowo był budowany na bazie Hyundaia Santa Fe, ale w 2009 roku wprowadzono na rynek drugą generację modelu, jaka została zaprojektowana przez Petera Schreyera. Od 2014 roku dostępna jest Kia Sorento trzeciej generacji.
  • Kia Sportage – popularny model kompaktowego crossovera SUV produkowany od 1994 roku. Był to pierwszy samochód na świecie wyposażony w poduszki powietrzne chroniące kolana.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem samochodu Kia wyprodukowanego pod koniec lat 90. XX wieku, czy kupiłeś Kię już po 2000 roku, to nadal taki samochód znajduje się w kręgu zainteresowania naszego skupu aut. Za każdy pojazd marki Kia możemy zaproponować Ci godziwą cenę i szybko przeprowadzić transakcję odkupu.

Stan techniczny Twojej Kii

Kupujemy samochody Kia, które są w pełni sprawne, ale i powypadkowe czy w nienajlepszym stanie technicznym. Mogą to być nawet egzemplarze, które nadają się do sprzedaży na części i wymagają lawety do przewiezienia ich w inne miejsce.

 

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button