Skup samochodów SsangYong

Jednym z mniej popularnych, a jednak obecnych producentów samochodów osobowych na polskim rynku motoryzacyjnym jest południowokoreańska marka SsangYong. Być może jesteś posiadaczem takiego pojazdu i chcesz go sprzedać? Samodzielna organizacja zbycia może być trudna i wymaga poświęcenia jej dużo czasu. Możesz łatwiej sprzedać swój samochód , jeśli zwrócisz się w tym celu do naszego skupu aut marki SsangYong. Masz szansę na szybkie, bezproblemowe i co najważniejsze bezpieczne przeprowadzenie transakcji i uzyskanie godziwej zapłaty.

Historia marki SsangYong

Południowokoreańska marka motoryzacyjna SsangYong została założona 4 marca 1954 roku, ale wówczas miała inną nazwę. Otwarto ją jako Hadonghwan Motor Company. Pierwotnie podstawową dziedziną działalności firmy była produkcja samochodów terenowych, m.in. budowa jeepów na zlecenie amerykańskiego wojska, a także pojazdów specjalnych, w tym wozów strażackich, autobusów czy samochodów ciężarowych.

W 1977 roku Hadonghwan Motor Company połączył swoje siły z przedsiębiorstwem dong-A Motors, zmieniając jednocześnie swoją nazwę. W niecałe 10 lat później firmę przejął południowokoreański koncern Ssangyong Business Group, a w 1988 roku ujednolicił nazewnictwo swoich jednostek. Firma motoryzacyjna od tej pory nosi nazwę SsangYong Motor. W języku koreańskim określenie to oznacza „bliźniacze smoki”.

Przedsiębiorstwo SsangYong Motor stale się rozwijało. Ważnym momentem w historii firmy było nawiązanie w 1991 roku strategicznego partnerstwa z niemieckim koncernem Daimler-Benz. Na mocy zawartej umowy niemiecki koncern nabył 5 proc. akcji spółki, a także zdecydował się na wymianę myśli technologicznej. Efektem była produkcja pojazdów pod marką SsangYong  z wykorzystaniem niemieckich podzespołów oraz modelu bazujących na znakomitych pojazdach marki Mercedes-Benz.

Rok 1997 był pełen zawirowań dla rynku motoryzacyjnego w Południowej Korei. SsangYong przejął brytyjskiego bankruta – Panther Westwinds, który zajmował się produkcją samochodów luksusowych i sportowych. Już w grudniu tego samego roku SsangYong popadł w zadłużenie i został wykupiony przez Daewoo Group. Jak wiadomo, południowokoreański gigant szybko zaczął podupadać, przez co w 2000 roku SsangYong przestał do niego należeć i powrócił do oferowania swoich pojazdów pod pierwotną marką, a nie z logo Daewoo.

Większościowy pakiet udziałów (51 proc.) w SsangYong pod koniec 2004 roku wykupił chiński koncern SAIC, który zaledwie rok wcześniej zawarł umowę na montaż aut SsangYong w systemie CKD. Ponownie SsangYong w 2009 roku znalazł się na skraju upadłości, w wyniku czego musiał przerwać produkcję.

Sprawdź również: skup samochodów Inowrocław.

W sierpniu 2010 roku SsangYong został wykupiony przez indyjski koncern Mahindra & Mahindra Limited, choć transakcja oficjalnie została dokonana dopiero w kolejnym roku. Kiedy SsangYong przynależał do koncernu Mahindra, szybko zaczął się rozwijać i oferował nowe modele pojazdów. Ciosem dla SsangYong stała się pandemia COVID-19. Brak inwestycji spowodował, że przedsiębiorstwo znalazło się ponownie w kłopotach finansowych. W styczniu 2022 roku południowokoreańskie SsangYong zostało kupione przez Edison Motors z tego samego kraju.

Najważniejsze modele SsangYong

Pomimo wielu zawirowań dotyczących istnienia na rynku marki SsangYong oraz zmian w zakresie strategicznego partnerstwa, południowokoreański producent samochodów osobowych ma na swoim koncie wiele znanych modeli pojazdów. Wśród nich należy wymienić:

  • SsangYong Musso – produkowany od 1993 roku duży SUV zaprojektowany przez Kena Greenly`ego. Silniki do tego modelu produkowano na licencji niemieckiego Mercedesa. Przez kilka lat w Europie można było kupić ten pojazd jako Deaewoo Musso, np. w Polsce. W 2002 roku pojawiła się na rynku wersja Musso pickup oraz Musso Sport. Produkcja tego modelu SsangYong zakończyła się w 2005 roku.
  • SsangYong Rexton – produkowany od 2001 roku samochód, który jest średniej wielkości SUV-em. W Polsce SsangYong Rexton był oferowany od 2004 roku i jest on flagowym modelem tego południowokoreańskiego producenta. Zanim został wprowadzony do gamy pojazdów SsangYong, jego miejsce zajmował model Musso, z którym łączy go np. platforma podłogowa. Od 2017 roku dostępna jest już czwarta generacja modelu SsangYong Rexton.
  • SsangYong Tivoli – jeden z najbardziej znanych modeli tej marki, produkowany od 2015 roku mały crossover SUV. Pierwowzorem dla niego był przedstawiony w 2014 roku prototyp XIV Concept.
  • SsangYong Korando – produkowany w latach 1983-2006 oraz ponownie wprowadzony do produkcji w 2010 roku kompaktowy crossover SUV, który pierwotnie wytwarzany był przez firmę Geohwa, później Dong-A Motor oraz SsangYong. Począwszy od II generacji model Korando zmieniło rozmiary na bardziej kompaktowe. W Polsce SsangYong Korando funkcjonował pod marką Daewoo Korando. W 2017 roku zadebiutowała czwarta generacja modelu Korando.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Nie masz powodów do obaw, że Twój SsangYong ma zbyt wiele lat, by nasz skup chciał się nim zainteresować. Otóż rok produkcji nie ma większego znaczenia dla nas. Jesteśmy gotowi do tego, aby odkupić od Ciebie samochód marki SsangYong. Szybko dokonamy jego wyceny i przedstawimy Ci ją. Jeśli będzie dla Ciebie satysfakcjonująca, możemy z miejsca sfinalizować transakcję.

Stan techniczny Twojego SsangYong

Masz sprawny samochód SsangYong, którym nadal jeździsz? A może jest lekko uszkodzony, albo stoi na przysłowiowych kołkach pod domem? Stan techniczny, podobnie jak rok produkcji, wpływa jedynie na ostateczną cenę, jaką będziemy gotowi zapłacić w skupie aut w Toruniu lub w innym mieście za Twój pojazd, ale nie na fakt jego odkupu od Ciebie. Jeśli stan techniczny samochodu wyklucza samodzielną jazdę, przyjedziemy do Ciebie z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button