Złomowanie aut w praktyce - skup samochodów Bydgoszcz

Złomowanie aut w praktyce – skup samochodów Bydgoszcz

Jesteś właścicielem pojazdu, który zdecydowanie nie nadaje się już do dalszego użytku, jest stary, powypadkowy, naprawy przewyższają jego wartość, a o sprzedaży możesz tylko pomarzyć? Jeśli na powyższe pytanie(a) udzieliłeś odpowiedzi twierdzącej, oznacza to, że Twój samochód kwalifikuje się do złomowania. Możesz zrobić to w naszym skupie zniszczonych samochodów Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, gdzie zajmujemy się złomowaniem pojazdów z województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Auto kasacja Bydgoszcz — jak przebiega cały proces?

Decydując się na złomowanie pojazdów Kujawsko-Pomorskie, pamiętaj, aby dokonać go w sposób całkowicie legalny. Co dokładnie to oznacza?
Przepisy szczegółowo regulujące zasady recyklingu pojazdów zawiera ustawa z dnia 20 stycznia 2005 roku o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Zgodnie z nimi, jeśli stan techniczny samochodu nie pozwala zachować odpowiednich standardów bezpieczeństwa środowiska zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, a także, jeśli stanowi on zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego, taki pojazd powinien zostać oddany do odpowiedniego punktu demontażu.

Stacja demontażu, aby działać legalnie, musi posiadać odpowiednie zezwolenie, które wydaje marszałek województwa. Tego typu dokument upoważnia pracujące tam osoby do wystawienia zaświadczenia o demontażu pojazdu, czyli pokwitowania bardzo ważnego dla każdego właściciela samochodu.
Pamiętaj, że stacja demontażu po wykonaniu czynności unieważnia dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, a także tablice rejestracyjne. Następnie zobowiązana jest do wydania właścicielowi auta oświadczenia o ich unieważnieniu oraz stosownego zaświadczenia, które potwierdza zezłomowanie samochodu. Ostatni z dokumentów jest wystawiany w trzech egzemplarzach (dla samej stacji, właściciela pojazdu oraz wydziału komunikacji).
Co dalej? Jako właściciel, a dokładniej były właściciel samochodu musisz udać się do wydziału komunikacji i wyrejestrować pojazd. Masz na to 30 dni od otrzymania powyższych dokumentów! Skontaktuj się także z ubezpieczalnią i zgłoś, że Twój pojazd został wyrejestrowany — uchroni Cię to przed zapłatą kolejnej składki, a także pozwoli odzyskać zwrot za niewykorzystaną część świadczenia.

Złomowanie Kujawsko-Pomorskie niezbędne dokumenty

Przed wizytą w wybranym punkcie auto-kasacji Bydgoszcz przygotuj następujące dokumenty:
– dokument tożsamości
– dowód rejestracyjny lub dokument zastępczy (lub kartę pojazdu)
– potwierdzenie własności pojazdu (i/lub zgodę wszystkich właścicieli na kasację)
– umowę kupna-sprzedaży
– wpis do ewidencji działalności gospodarczej (gdy samochód jest zarejestrowany na firmę)
– pisemne upoważnienie dla osoby, która oddaje auto do złomowania (jeśli jako właściciel nie robisz tego osobiście)

Skup aut w każdym stanie Toruń, Bydgoszcz, Inowrocław

Stacja demontażu nie jest jedynym miejscem, w którym legalnie zezłomujesz swoje auto. Takie usługi świadczy także nasz skup wszystkich samochodów Bydgoszcz, przyjmujący pojazdy z całego obszaru województwa Kujawsko-Pomorskiego m.in. skup aut Nakło nad Notecią czy skup aut Szubin. Wykonamy auto kasację, a przy tym zaoferujemy Ci naprawdę przyzwoitą cenę. Gotówkę otrzymasz od ręki!

Call Now Button