Lucid Motors

Samochody niszowych marek to z jednej strony szansa na to, by wyróżnić się z tłumu, ale z drugiej, eksploatacja nietypowego pojazdu bywa mocno problematyczna. Auta z logo Lucid Motors wyglądają bardzo efektownie, ale dość rzadko widać je na ulicach. Jeśli jesteś posiadaczem takiego samochodu i myślisz o jego odsprzedaży, warto skorzystać z usług naszego skupu.

Historia marki Lucid Motors

Lucid Motors to amerykańska marka samochodów elektrycznych, należąca do saudyjskiego funduszu inwestycyjnego Public Investment Fund. Siedziba firmy znajduje się w Newark, gdzie w 2007 roku założono przedsiębiorstwo Atieva, które początkowo miało się zajmować tylko budową osprzętu dla elektryków robionych przez innych producentów. W 2014 roku projektanci Atievy zdecydowali się jednak na stworzenie własnego, konkurencyjnego auta elektrycznego, i tak powstał model Lucid Air.

Plany produkcyjne nieco popsuła pandemia, ale ostatecznie udało się wypuścić pierwsze egzemplarze pod koniec 2021 r. W tym samym roku spółka zadebiutowała na giełdzie NASDAQ. Kilkanaście miesięcy później Lucid Motors wszedł na rynki Europy Zachodniej. Następnym krokiem było rozpoczęcie sprzedaży w kraju głównego inwestora, czyli Arabii Saudyjskiej.

Modele Lucid Motors

Lucid Motors produkuje obecnie tylko dwa modele samochodów – oba zaliczają się do segmentu E i mają napęd elektryczny. Mimo wysokiej ceny samochody marki Lucid sprzedają się dobrze i udało się nawet pod tym względem przekroczyć roczne założenia producenta.

Portfolio marki obejmuje:

– Lucid Air – to 4-drzwiowy, elegancki sedan, w wersji z napędem na tył albo AWD. W standardowej wersji silnik ma moc 430 KM, model Sapphire osiąga aż 1234 KM. Deklarowany zasięg na jednym ładowaniu baterii to ok. 674-774 km w zależności od wariantu.

– Lucid Gravity – 5-drzwiowy SUV z napędem na 4 koła, zdolny pomieścić do 7 osób, wyposażony w baterię o pojemności 120 kWh, co daje zasięg ok. 708 km. W najmocniejszym wariancie Gravity rozpędza się do 100 km/h w 3,5 s.

Sprawdź: skup aut Toruń

Rok produkcji samochodów Lucid Motors

Marka Lucid jest bardzo młoda, więc te najstarsze egzemplarze liczą sobie zaledwie 3 lata. W przypadku modelu Gravity wybrane warianty dopiero czekają na premierę. Nasz skup nie stawia żadnych ograniczeń co do wieku auta i chętnie przyjmiemy zarówno starsze, jak i względnie nowe pojazdy za atrakcyjną stawkę.

Stan techniczny samochodów Lucid Motors

W naszym skupie bez problemu sprzedaż auto w każdym stanie. Przyjmujemy auta zniszczone, po kolizjach drogowych, niesprawne, nadające się tylko na złom. Jeśli auto nie może już samodzielnie jeździć po drogach, żaden problem – po takie pojazdy wysyłamy bezpłatnie lawetę, trzeba tylko poinformować wcześniej pracownika skupu o złym stanie technicznym sprzedawanego samochodu.

Leave a Comment

Call Now Button