Skup aut Caterham

Skup aut Caterham

Spersonalizowane, sportowe samochody od zawsze budzą ogromne emocje. Na drogach jest ich niewiele, a choć podnoszą one prestiż właściciela, to bywają także dość problematyczne w codziennej eksploatacji. Jeśli planujesz pozbyć się takiego samochodu, warto skontaktować się z naszym skupem używanych aut.

Historia Caterham Cars

Caterham to marka ściśle powiązana z Lotusem. Caterham Cars w latach 60-tych zajmowało się sprzedażą modelu Lotus 7, a kiedy Lotus zdecydował zakończyć produkcję tego pojazdu, Graham Nearn nabył do niego prawa. W 1974 roku, jako Seven Cars Limited, Caterham stworzył łącznie 20 aut. W kolejnych latach powstawały nowe wersje modelu Seven, ale mimo wprowadzanych zmian, zawsze były to dwuosobowe, sportowe auta.

Siedziba firmy mieści się w Dartford, w Wielkiej Brytanii. Aż do 2011 roku Caterham Cars było niezależną firmą – nowym właścicielem został Team Lotus. W 2021 roku Caterham Cars stało się częścią japońskiego konsorcjum VT Holdings.

Modele Caterham Cars

Caterham Cars ma raczej skromne portfolio, za to egzemplarze tej marki do dzisiaj zaliczają się do najbardziej charakterystycznych i stylowych aut sportowych. Wiele egzemplarzy było przystosowywanych do wyścigów samochodowych.

Obecnie w ofercie Caterham Cars są modele:

– Caterham 7 – sportowe, bardzo lekkie i szybkie auto wzorowane na Lotus Seven (zobacz: skup aut Lotus). Jest to kabriolet dla dwóch osób, dostępny w wielu wersjach silnikowych, produkowany od 1973 roku do dni dzisiejszego.

– Caterham 21 – nowoczesny, dwuosobowy roadster wypuszczony na rynek w latach 90-tych. Stylizowany na modelu Lotus Eleven, z silnikiem Rover K-Series i sześciostopniową manualną skrzynią biegów.

– Caterham Superlight R500 – 2-drzwiowy roadster wyprodukowany w 2008 roku, z napędem RWD i 6-stopniową skrzynią biegów. Jest kolejną ewolucją Lotusa Seven, przeznaczoną przede wszystkim do jazdy po torze wyścigowym.

Rok produkcji Caterham Cars

Marka istnieje nieprzerwanie od lat 70-tych, więc w sprzedaży można dzisiaj spotkać zarówno te nowe modele Caterham, jak i pojazdy liczące sobie kilka dekad. Starsze egzemplarze często traktowane są już jako zabytki. W naszym skupie wiek auta nie ma znaczenia i chętnie odkupimy od Ciebie pojazd z dowolnego rocznika.

Stan techniczny aut Caterham

Pojazdy od Caterham Cars są w różnym stanie i oprócz tych dobrze utrzymanych modeli zdarzają się także pojazdy z usterkami. Nasz skup przyjmuje samochody niezależnie od ich kondycji, choć przy awaryjnych egzemplarzach warto nas uprzedzić o tym, że auto samo nie jeździ – wyślemy po niego bezpłatną lawetę.

Leave a Comment

Call Now Button