Pagani Automobili

Samochody sportowe od zawsze budzą wielkie emocje, i nie inaczej jest z marką Pagani, która specjalizuje się właśnie w tym segmencie. Pagani to niszowe superauta produkowane w małych seriach, cenione zwłaszcza przez kolekcjonerów. Jeśli jesteś właścicielem sportowego samochodu i próbujesz go sprzedać za dobrą cenę, zapraszamy do naszego skupu.

Historia Pagani Automobili

Pagani to włoska marka samochodów, założona w 1992 roku w San Cesario sul Panaro. Twórcą marki jest Horacio Pagani, który sztuki projektowania aut uczył się w argentyńskim Rosario, a następnie już jako pracownik w Lamborghini. Kiedy jego pomysł wykorzystania do produkcji nadwozi nowoczesnych włókien węglowych spotkał się z odmową, Pagani odszedł z pracy i założył Modena Design.

Firma odniosła wielki sukces, co skłoniło włoskiego konstruktora do stworzenia własnej marki samochodów. W 1999 roku na Geneva Motor Show zaprezentowano pierwszy model: Pagani Zonda. Auto trafiło do masowej produkcji, a na jego bazie powstało wiele limitowanych serii specjalnych.

Modele samochodów Pagani

Specjalnością Pagani Automobili są supersamochody o znakomitych osiągach. Wyróżniają się także efektowną stylistyką i niebanalnym, spersonalizowanym wykończeniem, dlatego nie sposób przeoczyć na drodze takich aut, choć to czasami może być dla właściciela problemem. Nie zmienia to faktu, że Pagani jest marką o zasłużonym statusie.

Modele z oferty Pagani to m.in.:

– Pagani Zonda – pierwsze auto marki, produkowane od 1999 roku, dostępne w wersji coupe, roadster i targa, z napędem na tylne koła, wyposażone w silnik V12. Najszybsze jednostki Zondy są w stanie osiągnąć 350 km/h.

– Pagani Huayra – dwuosobowe auto klasy wyższej, z 7-biegową sekwencyjną skrzynią biegów i napędem na tylne koła. Wszystkie warianty są wyposażone w silnik V12 o pojemności 6 l. Najmocniejsza wersja, Codalunga, osiąga maksymalnie 890 KM.

– Pagani Utopia – najnowszy model Pagani, produkowany od 2022 roku. Auto ma napęd na tylne koła, nadwozie typu coupe, 7-biegową skrzynię manualną lub sekwencyjną. Wyprodukowano jedynie 99 sztuk Utopii i wszystkie sprzedano jeszcze przed oficjalnym debiutem.

Rok produkcji samochodów Pagani

Marka Pagani jest obecna w sprzedaży od blisko ćwierćwiecza, więc na rynku trafić można nie tylko te nowe modele, ale i bardziej wiekowe egzemplarze, z pierwszych lat produkcji. W naszym skupie wiek pojazdu jest bez znaczenia i nawet jeśli zechcesz sprzedać bardzo stare auto, możesz liczyć na ciekawą ofertę z naszej strony.

Stan techniczny aut Pagani

Posiadane przez Ciebie auto coraz gorzej radzi sobie na drodze albo w ogóle przestało jeździć? Dzięki naszej ofercie nie musisz się tym przejmować, bo do skupu można oddać samochód z dowolnego rocznika, bez względu na jego stan techniczny. Uprzedź nas tylko o tym, że auto potrzebuje lawety. Za kupiony wrak zapłacimy od razu gotówką.

 

 

Leave a Comment

Call Now Button