skup aut Morgan

Skup aut Morgan

Ręczna produkcja w motoryzacji od dawna nie jest stosowana.  Na szeroką skalę produkowane są samochody na zaawansowanych pod względem technologicznym liniach produkcyjnych. Jednak w ten sposób nie powstają i nie powstawały auta niszowej marki motoryzacyjnej, jaką jest Morgan. Jeśli jesteś posiadaczem takiego pojazdu i chcesz go sprzedać, zapraszamy do kontaktu z naszym skupem.

Historia Morgan Motor Company

Z początkiem XX stulecia, dokładnie w 1909 roku na terenie Wielkiej Brytanii zostało założone przedsiębiorstwo Morgan Motor Company, zajmujące się ręcznym wytwarzaniem neoklasycznych samochodów sportowych. Swoją siedzibę ma obecnie w Malvern Link w hrabstwie Worcestershire. Samochody powstają w manufakturze Pickersleigh Road.

Jako ciekawostkę warto podać, że na przykład w całym 2003  roku Morgan Motor Company wyprodukowało jedynie 516 samochodów.

Przez 84 lata działalności Morgan auta powstawały na stalowej ramie. Natomiast przełomem w działalności brytyjskiego producenta samochodów stało się wprowadzenie aluminiowej platformy.

Modele samochodów Morgan

Niezależnie od prezentowanego modelu aut marki Morgan mają one jedną cechę wspólną, mianowicie nieco staroświecki, oldschoolowy wygląd. Z jednej strony jest to ich wyróżnik, a z drugiej przekleństwo, ponieważ bywają obiektem kpin. Nie ulega jednak wątpliwościom, że oryginalne samochody Morgan trudno przeoczyć na ulicach. To prawdziwa legenda.

Niemniej dzisiaj w ofercie Morgan Motor Company znajdują się takie modele jak:

  • Morgan Plus Four (Morgan Plus 4) – czterokołowy samochód typu roadster z napędem na tylne koła, z silnikiem BMW z 4-cylindrową jednostką 2.0 (258 KM) (sprawdź skup aut BMW), dostępny z manualną lub automatyczną skrzynią biegów, produkowany w latach 1950-1958 i później.
  • Morgan Plus Six – czterokołowy samochód typu roadster z napędem na tylne koła, z silnikiem BMW z 6-cylindrową jednostką 3.0 (340 KM), dostępny z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów.
  • Morgan 3 Wheeler – trzykołowy samochód klasy miejskiej, który produkowany był przez brytyjską markę Morgan w latach 2012-2021. Był on następcą innego 3-kołowego roadstera, produkowanego niemal 60 lat wcześniej.
  • Morgan Super 3 – trójkołowy samochód sportowy klasy miejskiej, produkowany od 2022 roku.

Rok produkcji samochodów Morgan

Skoro marka Morgan istnieje od 1909 roku, to istnieją już przynajmniej potencjalnie nawet wiekowe auta brytyjskiego producenta. Są one rzadkością, podobnie jak liczące sobie po kilkadziesiąt lat egzemplarze. Dla nas jednak nie ma znaczenia, ile lat ma Twoje auto. Z pewnością i tak będziemy chcieli go od Ciebie odkupić, za satysfakcjonującą cenę.

Sprawdź: skup aut Toruń

Stan techniczny aut

Nie ma znaczenia, czy posiadany przez Ciebie samochód jeździ, czy też stoi na przysłowiowych kołkach z uwagi na usterki techniczne. Jeśli nie jest w stanie się poruszać, także będziemy chcieli go od Ciebie odkupić, ale poinformuj nas o tym fakcie. Przyjedziemy do Ciebie z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz. Będziemy mogli dzięki temu odebrać Twoje auto od ręki, jeśli dojdziemy do porozumienia w kwestii ceny odkupu.

Leave a Comment

Call Now Button