Skup aut Rimac

Skup aut Rimac

W 2023 roku o samochodach marki Rimac zrobiło się głośno za sprawą modelu Rimac Nevera, który został okrzyknięty najbardziej dynamicznym autem świata. Być może jesteś w posiadaniu takiego pojazdu, który chcesz sprzedać. Zachęcamy do nawiązania kontaktu z naszym skupem aut marki Rimac. Tymczasem zobacz, co możemy Ci zaoferować.

Marka Rimac

Na światowym rynku motoryzacyjnym z pewnością można wymienić wiele znanych każdemu marek samochodowych. Jednak wśród nich prawdopodobnie nie będzie marki Rimac, gdy tymczasem samochody produkowane są przez tę chorwacką firmę już od 2009 roku. Obecnie w gamie modeli są super auta z elektrycznym napędem.

Historia marki Rimac

Markę Rimac założył pochodzący z Chorwacji a wychowany w Niemczech Mate Rimac. Pomysł na własną firmę motoryzacyjną narodził się u niego w momencie, gdy jego samochód BME E30 323i z 1984 roku podczas jednego z wyścigów eksplodował. Silnik benzynowy nie wytrzymał przeciążenia. Dlatego Rimac chciał go odbudować, łącząc pasję do aut i nowoczesnych technologii.

Przez kolejne lata doskonalił opracowany przez siebie elektryczny silnik. W 2009 roku finalnie zdecydował się na założenie własnej firmy – Rimac Automobile. Zajmowała się ona od początku opracowywaniem i produkowaniem zaawansowanych pod względem technicznym elektrycznych samochodów o sportowym zacięciu.

Firma mogła się rozwijać dzięki wsparciu ze strony aniołów biznesu i sprzedaży własnych patentów.

Początkowo Rimac Automobile wyposażało w silniki elektryczne istniejące modele samochodów, aż ostatecznie opracowało samodzielnie pojazd Rimac Concept One, który Mate Rimac zaprezentował na targach Motor Show w 2011 roku we Frankfurcie w Niemczech oraz w Paryżu na Paris Concours d`Elegance w 2012 roku. Już w tym czasie Rimac Concept One został uznany za najszybszy na świecie produkowany seryjnie samochód elektryczny.

W czasie Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w 2016 roku Rimac zaprezentował specjalną, limitowaną odmianę pojazdu – Rimac Concept S. Ma on pod maską aż 1088-konny elektryczny układ napędowy.

W 2018 roku Rimac podjął współpracę z przedsiębiorstwem Automobile Pinifarina, zobowiązując się do dostarczenia układu napędowego do modelu Pininfarina Battista. W tym samym roku, w czerwcu podległe Volkswagen Group Porsche (sprawdź: skup auto Volkswagen) kupiło pakiet 10 proc. akcji w chorwackim przedsiębiorstwie Rimac Automobile. We wrześniu 2020 roku rozpoczęły się rozmowy pomiędzy firmą Rimac a Volkswagen Group , których celem było nabycie francuskiego Bugatti Automobile (zobacz: skup aut Bugatti). Dzięki temu w lipcu 2021 roku powstała spółka joint-venture Bugatti-Rimac.

W czerwcu 2021 roku swój debiut miał model Rimac Nevera, z 1900-konnym elektrycznym silnikiem.

Modele samochodów Rimac

Wśród najważniejszych modeli wyprodukowanych przez firmę Rimac Automobile wymienić należy:

  • Rimac Concept One – elektryczny hipersamochód, który produkowany był przez firmę Rimac w latach 2013-2014. Po raz pierwszy został pokazany we wrześniu 2011 roku podczas wystawy samochodowej IAA we Frankfurcie nad Menem. Był to pierwszy w historii światowej motoryzacji hipersamochód wyposażony w silnik elektryczny.
  • Rimac Concept S – odmiana samochodu Concept One od Rimac, przedstawiona w marcu 2016 roku. Pojazd wyprodukowano wówczas w zaledwie dwóch egzemplarzach. Potrafił rozpędzić się do 365 km na godzinę.
  • Rimac Nevera – to obecnie najbardziej znany produkowany przez chorwacką firmę Rimac Automobile samochód elektryczny. Został zaprezentowany w marcu 2018 roku podczas wystawy Geneva Motor Show. Do produkcji wszedł jednak dopiero w czerwcu 2021 roku, po latach pracy nad jego silnikiem i innymi podzespołami. Charakteryzuje się m.in. podnoszonymi do góry drzwiami.

Rocznik produkcji aut Rimac

Niezależnie od tego, z którego roku posiadasz pojazd, możemy Cię zapewnić, że będziemy zainteresowani jego odkupieniem. Przeprowadzimy jego rzetelną wycenę i przedstawimy Ci naszą propozycję. Wiemy, że całkowicie będzie ona dla Ciebie satysfakcjonująca. Zobacz, co zaproponuje Ci nasz skup aut Toruń lub oddział w innym mieście.

Stan techniczny samochodów Rimac

Stan techniczny auta nie wpłynie na to, czy go od Ciebie odkupimy. Jeśli jednak Twój samochód tej marki nie jeździ z uwagi usterek technicznych, poinformuj nas o tym, a my przyjedziemy do Ciebie, pod wskazany adres z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

 

Leave a Comment

Call Now Button