Skup aut Damis

Na próżno możesz szukać ofert sprzedaży samochodów marki Damis. Nie były one produkowane. Skąd więc pomysł na skup aut Damis? Otóż marka Damis montowała samochody z Jugosławii czy Ukrainy na polskim rynku. Być może jesteś ich właścicielem? Jeśli tak, zapraszamy do tego, byś zgłosił się do nas. Przeprowadzimy rzetelną wycenę Twojego auta i przedstawimy ofertę zakupu!

Historia firmy Damis

Damis Motor Poland jest firmą o wieloletniej historii działalności. Jednak początkowo marka Damis w ogóle nie była związana z motoryzacją. W latach 90. XX stulecia prowadziła największy bazar w Polsce – na terenie dawnego Stadionu 10-lecia w Warszawie, gdzie dziś stoi Stadion PGE Narodowy. Szef Damisu, kierując się biznesową intuicją, zdecydował się rozwinąć montaż tanich samochodów, które następnie były wprowadzane do obiegu na polskim rynku.

W 1995 roku warszawska firma otworzyła w Łodzi montownię ukraińskich samochodów marki ZAZ Tavria. Montownia została zaaranżowana na terenie dawnych zakładów włókienniczych w Łodzi.

W 1999 roku poszerzyła zakres działalności, ponieważ podpisała umowę z fabryką Kragujevacu, dzięki czemu mogła zaoferować klientom w Polsce modele samochodów Koral, Koral Cabrio oraz Florida – wszystkie znanej marki motoryzacyjnej Yugo.

Zobacz: skup aut Inowrocław

Modele samochodów montowanych przez Damis

Polski model ukraińskiego samochodu Tavira to flagowy samochód montowany w Łodzi przez Damis. Wyróżniał się od swojego pierwowzoru pod wieloma względami. Dostępny był w budżetowej cenie i oferował wygodne podróżowanie kierowcy i 3 pasażerom. Miał bagażnik i był wyposażony w silnik o pojemności 1,1 litra o mocy 53 KM. Jego karoseria jak na tamte czasy miała nowoczesne kształty.

Łódzkie samochody montowane przez Damis – modele Tavire – wyróżniały się lepszymi materiałami wykorzystywanymi przy jego montażu oraz bardziej precyzyjnym składaniem. Zastosowano w nim elementy polskiej produkcji, jak akumulatory, opony czy instalacja elektryczna. Na seryjnym wyposażeniu polskie Tavire miało katalizator i wspomaganie układu hamulcowego.

W sumie na polskim rynku sprzedano 6 tys. sztuk samochodów Tavire montowanych przez firmę Damis.  Na uwagę zasługuje również inny model samochodu montowanego przez Damis w Łodzi, mianowicie Yugo Florida. To kompaktowy samochód, który po raz pierwszy został zaprezentowany w 1988 roku. Wyróżniał się atrakcyjną, przynajmniej jak na ówczesne czasy, karoserią, zaprojektowaną przez Giorgio Giugiaro. Miał przestronne wnętrze i duży bagażnik. Został wyposażony w silnik z wielopunktowym wtryskiem paliwa o mocy 68 KM.

Rocznik produkcji

Naturalnie samochody montowane przez Damis i wprowadzane na polski rynek, dziś mogą mieć kilkadziesiąt lat. Niektóre zyskają miano auta zabytkowego. Rocznik produkcji nie decyduje w przypadku naszego skupu samochodów o tym, czy podejmiemy decyzję o zakupie Twojego pojazdu.

Sprawdź: skup aut Toruń

Stan techniczny

Na wycenę samochodu montowanego przez markę Damis wpływ ma wiele kwestii, m.in. stan techniczny pojazdu. Jeśli Twój samochód nie jeździ, nie oznacza to, że nie będziemy mogli go kupić. Poinformuj nas o tym fakcie, a my przyjedziemy do Ciebie pod wskazany adres wraz z lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button