skup aut Cadillac

Skup aut Cadillac

Kultowe, amerykańskie auto – Cadillac, jest marzeniem nie jednego fana motoryzacji. Być może spełniłeś je, a teraz z różnych powodów chcesz sprzedać swój samochód? Jeśli tak, zachęcamy do nawiązania kontaktu z naszym skupem aut marki Cadillac.

Historia marki Cadillac

Amerykański producent luksusowych samochodów osobowych, w tym sportowych, Cadillac z siedzibą w Warren, może pochwalić się wieloletnią historią działalności. Firma powstała w 1902 roku, ale już w 1890 roku Henry Leland założył w Detroit w USA niewielki warsztat, w którym produkował silniki parowe i benzynowe. Przeznaczone były one początkowo dla łodzi. Następnie produkcja została rozszerzona o koła zębate, sprzedawane fabryce samochodów Oldsmobile.

W 1899 roku sam Henry Ford założył również w Detroit spółkę Detroit Automobile Company, którą przekazał zaledwie po kilku miesiącach działalności właśnie Henry`emu Lelandowi. Wkrótce skontaktowali się z nim William Murphy i Lemuel Bowen, inwestorzy w firmie Forda, których zainteresował jego silnik (sprawdź: skup aut Ford). Opowiedział im o planach stworzenia własnej marki motoryzacyjnej Cadillac. Nazwa powstała od nazwiska kawalera francuskiego – Antoine`a de la Mothe Cadillaca, który z początkiem XVIII wieku założył miejscowość Ville d`Etroit. W XX wieku miejscowość ta, położona na zachodnim brzegu jeziora Erie, urosła do miana centrum amerykańskiego przemysłu samochodowego.

W 1902 roku Henry Leland założył swoją firmę, a już rok później skonstruował pierwszy pojazd swojej nowej marki – model Cadillac A, z jednocylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 10 KM.

W 1909 roku Leland zamontował w nowym modelu samochodu Cadillac czterocylindrowy silnik. W tym samym czasie markę przejął koncern motoryzacyjny General Motors, ale zachował nazwę Cadillac. W 1930 roku wprowadzono w samochodach tej marki silnik V16 – w modelu Sixty Special.

W trakcie II wojny światowej marka Cadillac zniknęła z rynku, ale po zakończeniu działań wojennych, powróciła. Obecnie Cadillac działa głównie na rynku amerykańskim, kanadyjskim i chińskim.

W 2016 roku firma wypuściła na rynek ponad 170 tys. ekskluzywnych samochodów.

Modele samochodów marki Cadillac

Na przestrzeni ponad 120 lat działalności marki Cadillac stworzono wiele wspaniałych, luksusowych pojazdów, z których wiele ma status kulturowych, albo wprost legendarnych. Obecnie produkowane są takie modele samochodów jak:

  • Cadillac Escalade – produkowany od 1998 roku samochód z segmentu Crossovery/SUV/Terenowe, będący pełnowymiarowym, luksusowym SUV-em. To pierwszy Cadillac w tej klasie. Co ciekawe, pierwsza generacja tego modelu była zmodyfikowaną wersją GMC Yukon Denali, a dopiero druga, zaprezentowana w 2002 roku, była w pełni autorskim dziełem Cadillaca. Od 2007 roku dostępna jest już 3 generacja samochodu Cadillac Escalade.
  • Cadillac CTS – produkowany od 2002 roku samochód osobowy zaliczany do wyższej klasy średniej. W pełni luksusowy, następca modelu Catera w ofercie Cadillaca. CTS to skrót od nazwy C-Series Touring Sedan. Projektantem modelu I generacji CTS był Wayne Cherry. W USA model Cadillac CTS zdobył główną nagrodę w plebiscycie North American Car of the Year 2002.
  • Cadillac SRX – produkowany od 2004 roku średniej wielkości luksusowy crossover SUV Cadillaca, który zajął miejsce w tym samym rzędzie, co większy model Escalade. Trzy razy zdobywał nagrodę dla najlepszego, luksusowego SUV-a w plebiscycie „Car and Drive”. W 2010 roku Cadillac SRX został zastąpiony przez drugą ewolucję SRX opartą na prototypie Provoq.

Rocznik produkcji

Cadillaki produkowane są od ponad wieku w USA, dlatego w Twoim garażu możesz mieć wiekowe auto. Jeśli jesteś posiadaczem kilkunastoletniego Cadillaca, albo nawet ma on znacznie więcej lat, nie przejmuj się tym. Nadal możemy go od Ciebie odkupić. Rocznik produkcji nie ma znaczenia dla chęci jego kupienia przez nasz skup samochodów w Toruniu i innych miastach.

Stan techniczny Cadillaca

Twój samochód jeździ, a może stoi na przysłowiowych kołkach? Jeśli masz Cadillaca w nienajlepszym stanie technicznym, wykluczającym możliwość poruszania się po drogach, nie oznacza to, że zrezygnujemy z jego odkupienia. Poinformuj jednak o tym fakcie nasz skup samochodów. W takiej sytuacji przyjedziemy do Ciebie pod wskazany adres z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

 

Leave a Comment

Call Now Button