skup aut Aston Martin

Skup Aut Aston Martin

Brytyjska marka luksusowych samochodów osobowych o sportowym zacięciu – Aston Martin zyskała ogromną popularność za sprawą kultowej serii filmów o Agencie Jej Królewskiej Mości – Jamesie Bondzie 007. To on w kolejnych seriach jeździł swoim kultowym Astonem Martinem. Być może i Ty na fali popularności tej marki kupiłeś takie auto dla siebie. Jeśli zechciałbyś je sprzedać, sprawdź ofertę naszego skupu aut. Zaoferujemy Ci korzystne warunki odkupu i bezpieczne ramy realizacji całej transakcji.

Historia marki Aston Martin

Aston Martin to pochodzący z Wielkiej Brytanii producent samochodów sportowych, luksusowych, ale i wyścigowych i SUV-ów. Może pochwalić się ponad 100-letnią historią. Przedsiębiorstwo Aston Martin założono w 193 roku. Jego twórcami byli Lionel Martin i Robert Bamford, którzy mieli już doświadczenie na rynku motoryzacyjnym. Uprzednio sprzedawali samochody Singer. Natomiast Lionel Martin zajmował się także wyścigami samochodowymi na wzgórzach Aston Holl, w okolicy Aston Clinton.

Martin i Bamford chcieli produkować własne samochody wyścigowe, które byłyby lepsze od Singerów. Dlatego stworzyli nowe przedsiębiorstwo, z siedzibą w Londynie. Nazwa firmy powstała z połączenia pierwszego członu nazwy Aston Hill oraz nazwiska jednego z założycieli.

Pierwszy samochód marki Aston Martin powstał w marcu 1915 roku, ale firma nie miała szansy się dalej rozwijać z uwagi na działania związane z I wojną światową. Po wojnie w przedsiębiorstwo Aston Martin zainwestował hrabia Louis Zborowski. Z powodzeniem w 1922 roku samochód Aston Martin model Bunny uczestniczył w Grand Prix Francji.

Później w 1925 roku Louis Martin zdecydował się opuścić swoją firmę, która została przejęta przez grupę inwestorów, na czele z lordem Charnwoodem. Nosiła wówczas nazwę Aston Martin Motors. Wraz ze zmianą właściciela produkcja samochodów została przeniesiona do Feltham. Pierwszym modelem Astona Martina, który był produkowany seryjnie łącznie z silnikiem Feltham, był model International. Kolejnymi udanymi modelami były Le Mans i Ulster.

Sir Arthur Sutherland przejął fabrykę Astona Martina w 1933 roku. Trzy lata później powstał model Speed Model i model 15/98, czyli pierwszy użytkowy samochód. W 1939 roku opracowano zaawansowany pod względem technicznym model Atom. II wojna światowa przerwała produkcję. Podczas wojny Aston Martin Motors produkował sprzęt wojenny na zamówienie rządowe.

Po wojnie, w 1947 roku przedsiębiorstwo kupiła spółka David Brown Limited, która nabyła także firmę Lagonda, która połączyła się w spółkę Aston Martin Lagonda. Na tym etapie po kilku udanych modelach aut Aston Martin uzyskał status producenta luksusowych, drogich samochodów sportowych z nadwoziem coupe. W 1954 roku produkcję aut David Brown przeniósł do Newport Pagnell, do nowo zakupionej fabryki. Produkowano w niej małoseryjne, sportowe wersje kolejnych modeli Astona Martina. Kryzys paliwowy i zbieg innych okoliczności doprowadził do problemów finansowych Astona Martina.

Sprawdź: skup aut Toruń.

Firma została wykupiona w 1972 roku przez konsorcjum inwestorów z Birmingham, a w 1975 roku przejęte przez Amerykanina Petera Sprague i Kanadyjczyka George Mindena. Ciekawostką było to, że od 1978 roku produkowano w małej serii, ekskluzywną, choć ekstrawagandzką limuzynę Aston Martin Lagonda, co było odejściem od dotychczasowej tradycji produkowania jedynie sportowych aut.

W 1981 roku nowym właścicielem marki zostało przedsiębiorstwo CH Industrial, które po 2 latach sprzedało je Automotive Investments. W 1985 roku znów zmienił się właściciel Astona Martina Lagonda – przejęli firmę Peter Livanos i Victor Gauntlett. Ostatecznie rok później większościowy pakiet akcji – 75 proc. w Astonie Martinie Lagonda wykupił koncern Ford Motor Company. W 1993 roku Ford wykupił całość przedsiębiorstwa.

Do 12 marca 2007 roku pozostawał częścią Premier Automotive Group, a później sprzedano go spółce, w skład której wchodzili: David Richards, John Sinders oraz kuwejckie spółki Investment Dar i Adeem Investment. Ford zachował jedynie 15 proc. udziałów.

W 2013 roku koncern Daimler AG wykupił 5 proc. akcji Astona Martina , a w 2020 roku dokupił dodatkowe 20 proc. w ramach zacieśniania współpracy technologicznej.

Najważniejsze modele Astona Martina

Do najbardziej znanych, współczesnych modeli samochodów marki Aston Martin można zaliczyć:

  • Aston Martin DBS – auto sportowe, produkowane w latach 2008-2012, należące do grona luksusowych aut. To flagowy model Astona Martina, następca modelu V12 Vanquish S. Debiutował w filmie o Jamesie Bondzie „Casino Royale” w 2006 roku.
  • Aston Martin V8 Vantage – produkowany od 1977 roku do teraz, zaliczany do segmentu aut sportowych.
  • Aston Martin V12 Vantage – produkowany od 2010 roku do teraz, zaliczany do segmentu aut sportowych, z 6-litrowym silnikiem benzynowym. Jest dostępny również w wersji cabrio.
  • Aston Martin Rapide – produkowany od 2010 roku do teraz, zaliczany do segmentu aut sportowych, z 6-litrowym silnikiem benzynowym. Istnieją plany pokazania w pełni elektrycznej wersji modelu Rapide o mocy silników 800 KM.
  • Aston Martin V12 Vanquish – produkowany od 2001 do 2007 roku, auto sportowe, z silnikiem benzynowym o mocy 460 lub 520 KM.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Bezdyskusyjnie marka Aston martin ma wieloletnią historię i cieszy się uznaniem kierowców na świecie, w tym również w Polsce. Samochody Astona Martina są unikalne, ponieważ nie ma ich zbyt wiele, zwłaszcza na polskich drogach. Dlatego dla nas, jako dla skupu aut, nie ma większego znaczenia to, jaki rocznik ma Twój samochód. Zainteresujemy się każdym pojazdem tego brytyjskiego producenta. Dlatego nie obawiaj się, że Twój samochód mógłby okazać się dla nas „za stary”. Takie też mają wartość, na dodatek często wyższą, niż nowsze modele.

Skontaktuj się z nami: skup aut Inowrocław.

Stan techniczny Twojego Astona Martina

Zdajemy sobie sprawę z tego, że być może kupiłeś Astona Martina w stanie nienadającym się do jazdy po polskich drogach. Wielu użytkowników remontuje takie auta we własnym zakresie, ale zdarza się, że prace nie są finalizowane. Jeśli Twój Aston Martin nie jeździ, poinformuj nas o tym przy pierwszym kontakcie w związku z odkupieniem takiego auta. Wszystko po to, byśmy mogli przyjechać pod wskazany adres z lawetą. Nic za nią dodatkowo nie zapłacisz. Stan techniczny auta także nie jest decydujący o tym, czy zechcemy go odkupić. Możemy na miejscu przeprowadzić całą transakcję, łącznie z wręczeniem Ci gotówki za Twojego Astona Martina do ręki.

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button