kup aut Maybach

Skup aut Maybach

Marka Maybach bezdyskusyjnie jest synonimem luksusu w branży motoryzacyjnej. Jeśli jesteś właścicielem takiego pojazdu i chciałbyś go korzystnie sprzedać, nie musisz na własną rękę poszukiwać kupca. Zwróć się do nas – do skupu aut Maybach po rzetelną wycenę.

Historia marki Maybach

Luksusowe limuzyny Maybacha powstawały i wciąż powstają w fabrykach w Niemczech. Założycielem tej marki są niemiecki konstruktor Wilhelm Maybach i jego syn Karl. W 1909 roku otworzyli przedsiębiorstwo Luftfharzeug Motorebau, które zajmowało się w pierwszych latach istnienia wytwarzaniem silników do sterowców Zeppelin.

Zanim jednak do tego doszło, Maybach współpracował z Gottliebem Daimlerem – pracował z nim w biurze konstrukcyjnym i fabryce silników gazowych. W 1882 roku Daimler założył własne przedsiębiorstwo, w którym zatrudnił Maybacha. Razem opracowywali mały silnik benzynowy o dużej mocy. W 1900 roku Daimler zmarł, a Maybach stracił swoją pozycję w jego firmie, dlatego zdecydował się z niej odejść i założyć własną.

Obiecująca produkcja silników do Zeppelinów musiała zakończyć się po I wojnie światowej, ponieważ została ona zakazana w Niemczech na mocy Traktatu Wersalskiego. Dlatego Maybach zaczął rozwijać się w kierunku produkcji własnej marki samochodów. Wówczas to firma została przemianowana na Maybach Motorbau.

Pierwszy samochód powstał 10 lat po założeniu firmy. Był to model Maybach W1, z nowoczesną sylwetką, z napędem na tylne koła i sześciocylindrowym silnikiem o mocy 46 KM. W tym samym roku Maybach nawiązał współpracę z Daimlerem. W 1921 roku powstał pojazd z silnikiem o zapłonie iskrowym o pojemności aż 5,7 l oraz mocy 70 KM. Model W3 trafił do sprzedaży w tym samym roku. W 1929 roku Maybach skonstruował pierwszy na świecie samochód z silnikiem V12 – model DS.  W tym samym roku zmarł Wilhelm Maybach, a jego syn Karl kontynuował dzieło ojca. Jeszcze przed wojną wyprodukował samochody  z serii DS7 i DS8 z silnikiem V12.

W czasie II wojny światowej w fabrykach Maybacha powstawały czołgi i inne pojazdy na potrzeby armii niemieckiej. Później chciano wrócić do produkcji samochodów. Po zakończeniu wojny Maybach zaprzestał swojej działalności na 30 lat. W 1960 roku zmarł Karl Maybach, a wówczas prawa do marki zapewnił sobie koncern Daimler-Benz. W 1997 roku podczas targów motoryzacyjnych w Tokio, Daimler-Benz przedstawił prototyp limuzyny pod nazwą Mercedes-Benz Maybach Concept (sprawdź: skup aut Mercedes).

Markę Maybach reaktywowano w 2000 roku, kiedy na Manhattanie odbyła się prezentacja pierwszego modelu od czasu wybuchu II wojny światowej, który trafił do produkcji seryjnej. Był to Maybach 57.

W 2005 roku marka zaczęła współpracę z firmą oponiarską Fulda. Powstał model Exelero, który był zdolny rozpędzić się nawet do 350 km/h.

W 2011 roku Daimler poinformował o likwidacji marki Maybach. W 2014 roku Daimler uczynił z nazwy Maybach submarkę Mercedesa.

Modele samochodów marki Maybach

Obecnie w gamie modeli, które w swojej nazwie mają markę Maybach, znajdują się luksusowe limuzyny. Warto wspomnieć o chociażby kilku:

  • Maybach 57 – produkowane od 2002 roku auto luksusowe, klasyfikowane w segmencie F+. Ta limuzyna znajdowała się w ofercie marki do 2013 roku. Została stworzona po reaktywacji Maybacha przez koncern Daimler AG. Bazowała na prototypie Mercedes-Benz Maybach Concept. Nazwa modelu Maybach 57 pochodzi od jego długości – samochód ma 5,7 m.
  • Mercedes Maybach klasy S – następca Maybacha 57, produkowany od 2020 roku. Ma w gamie silnikowej odmianę S 580, S 650, a moc sięga ponad 600 KM. Dostępna jest w tym przypadku również wersja z hybrydowym napędem typu plug-in.
  • Maybach 62 – auto luksusowe produkowane od 2002 roku, które klasyfikowane jest w segmencie F+. Powstało już po reaktywacji marki Maybach przez koncern Daimler AG. Jego nazwa pochodzi z tego, że ma 6,2 m długości. Powstało w sumie około 3 tys. egzemplarzy tej luksusowej limuzyny.

Rocznik nie ma znaczenia

Bez względu na to, czy Twój samochód marki Maybach pochodzi z najnowszej produkcji i jest to submarka Mercedesa, czy jesteś posiadaczem oryginalnego Maybacha z czasów jego świetności, możesz go nam sprzedać. Nasz skup aut w Toruniu czy w Inowrocławiu lub innych miastach chętnie go odkupi.

Stan techniczny samochodu marki Maybach

Może zdarzyć się i tak, że Twój samochód z uwagi na usterkę techniczną, nie jeździ. Nie jest to czynnik, który miałby wykluczyć go z kręgu zainteresowania w naszym skupie aut Maybach. Poinformuj nas o tym fakcie podczas kontaktu telefonicznego czy mailowego, a przyjedziemy do Ciebie z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

 

Leave a Comment

Call Now Button