Skup aut marki Ineos

Sprzedaż samochodu niszowej marki może być problemem, ale nie wtedy, gdy zgłosisz się do naszego skupu aut. Prowadzimy między innymi skup samochodów marki Ineos. Zobacz, co możemy Ci zaoferować?

Historia marki Ineos

Samochody marki Ineos są produkowane przez brytyjskiego producenta, firmę Ineos Automotive. Jej siedziba znajduje się w Londynie, a przedsiębiorstwo powstało w 2016 roku. To młoda firma, która jest częścią koncernu chemicznego Ineos.

Początki powstania marki zbiegają się w czasie z zakończeniem w 2016 roku przez Land Rovera (sprawdź skup aut Rover) produkcji klasycznego modelu Defender w dotychczasowej postaci. Wówczas sir Jim Ratcliffe, właściciel koncernu chemicznego Ineos zainteresował się możliwością przejęcia od Land Rovera praw do dalszej produkcji samochodu terenowego. W tym czasie Land Rover nie był tym zainteresowany.

Jednak Ratcliffe nie poprzestał na tym, tylko w 2016 roku powołał motoryzacyjny oddział firmy Ineos, który miał zbudować współczesną wersję klasycznej terenówki Defender. Z początkiem 2017 roku nastąpiła inauguracja działalności Ineos Automotive, a w 2018 roku ujawniono, że nowy samochód terenowy rozwijany jest jako Projekt Grenadier.

Od 2021 roku miała rozpocząć się produkcja Ineosa Genadiera w walijskich zakładach w Bridgend, ale przejęło od koncernu Daimler fabrykę Smarta we francuskim Hambach i tam ostatecznie w październiku 2022 roku ruszyła produkcja nowego auta terenowego.

Ineos od tego czasu koncentruje się, jeśli chodzi o rynek motoryzacyjny, na rozwoju alternatywnych źródeł napędu dla terenowego samochodu. W przyszłości chce poszerzyć gamę wersji Grenadiera.

W październiku 2021 roku ujawniono informację o tym, że Ineos Automotice zawarł partnerstwo z południowokoreańskim Hyundai Motor Group.

Modele samochodów Ineos

Modelem samochodu produkowanym przez Ineos Automotive jest Ineos Grenadier. Pierwsze informacje na jego temat zostały ujawnione w lipcu 2020 roku, a rok później przedstawiono specyfikację techniczną. Samochód ten jest wzorowany na klasycznym Land Roverze Defender. W jego powstaniu udział wzięli partnerzy technologiczni, w tym austriacka marka Magna czy niemieckie BMW (sprawdź skup aut BMW).

Ineos Grenadier klasyfikowany jest w kategorii samochodów terenowych klasy wyższej. Jego produkcja uruchomiona została we Francji w 2022 roku. To 4-drzwiowy pickup, oferowany pod nazwą Grenadier  Quartermaster. Dostępny jest z silnikiem benzynowym R6 3.0l BMW B58 285 KM oraz wysokoprężnym R6 3.0l BMW B57 249 KM.

Rocznik produkcji nie ma znaczenia

Jako że samochody Ineos są produkowane od 2022 roku, rzecz jasna nie ma mowy o tym, że istnieją starsze wersje tego modelu – chyba że będzie to produkowany przez 33 lata przez Land Rovera model Defendera. Odkupimy od Ciebie każdy samochód Ineos. Sprawdź nasz skup aut w Toruniu.

Stan techniczny samochodu Ineos

Nawet jeśli samochód Ineos nie jest sprawny pod względem technicznym i może nawet nie jeździ, będziemy mogli zaproponować jego odkupienie. W przypadku gdy rzeczywiście nie porusza się po drodze – poinformuj nas o tym, a przyjedziemy do Ciebie z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

 

 

Leave a Comment

Call Now Button