skup aut Maserati

Skup aut Maserati

Luksusowe auta osobowe są synonimem prestiżu. Pozwalają podkreślić zamiłowanie do motoryzacji. Taką marką samochodów klasy wyższej są auta Maserati. Jeśli jesteś jednym z posiadaczy takiego pojazdu i chcesz korzystnie sprzedać go, zgłoś się do naszego skupu. Tymczasem zobacz, jak kształtuje się historia i lista modeli Maserati. Zapoznaj się też z naszą ofertą odkupu samochodu.

Historia marki Maserati

Z początkiem XX wieku we włoskiej Bolonii rodzina Maserati ściśle związała swoje zawodowe życie z motoryzacją. Bracia Maserati – Alfieri, Bindo, Ettore i Ernesto pracowali w fabryce samochodów luksusowych Isotta Fraschini, jako inżynierowie, projektanci i budowniczy. Najstarszy z rodzeństwa – Carlo – pracował z kolei dla Fiata (sprawdź: skup aut Fiat) i Bianchi. Ostatni z braci – Mario – został z kolei artystą i to jemu zwykle przypisuje się projekt logo marki Maserati. Inspiracją do jego powstania był trójząb Neptuna – najbardziej znanej, wizytówkowej fontanny w Bolonii.

W 1914 roku Alfieri Maserati zdecydował się na otwarcie własnego warsztatu w centrum Bolonii – była to Officine Alfieri Maserati. W krótkim czasie wsparli go inni bracia. W początkach swojej historii warsztat Maseratich produkował samochody wyścigowe dla marki Diatto. Ale w 1926 roku bracia chcieli stworzyć własną firmę motoryzacyjną. Tak powstała marka Maserai – naturalnie od nazwiska założycieli.

W 1926 roku bracia Alfieri Maserati poprowadził rodzinną firmę do zwycięstwa w Targach Florio – Maseratii Tipo 26. W kolejnych latach Maserati produkowało następne modele sportowych aut, ale w 1937 roku, kiedy nastały ciężkie czasy, bracia zmuszeni zostali do sprzedania swoich udziałów rodzinie Orsi. To za jej sprawą fabryka Maserati przeniosła się do Modeny.

Przede wszystkim marka ta budowała samochody, które z powodzeniem startowały w wyścigach w 1939 i 1940 roku Indianapolis 500. Działania wojenne związane z II wojną światową przerwały dobrą passę marki.

Odbudowała się ona po wojnie, w latach 50 XX wieku. Juan Manuel Fangio, który jest legendą wyścigów Formuły 1 zwyciężał w kilku kolejnych wyścigach, prowadząc samochód Maserati 250F. To spowodowało, że marka zyskała na prestiżu. Produkowała silniki dla zespołów Formuły 1, ale zrezygnowała z budowy samochodów na potrzeby kierowców wyścigowych. Wszystko przez tragedię, jaka wydarzyła się na torze. Zajęła się w latach 60. tworzeniem aut osobowych. W 1958 roku wypuściła na rynek pierwszy model nowej serii 3500 GT.

Ważnym momentem w historii Maserati było przejęcie firmy przez francuskiego producenta samochodów – Citroena (sprawdź: skup aut Citroen), co okazało się bardzo korzystnym przejęciem, dla obu stron. Powstawały coraz to nowe, cieszące się uznaniem kierowców modele. Marka przetrwała kryzys paliwowy, ale w 1975 roku została wykupiona przez Alejandro de Tomaso i firmę Benelli. W 1993 roku przeszła pod skrzydła włoskiego Fiata, który zapewnił jej nowe finansowanie i inwestycje. W 1997 roku Fiat odsprzedał połowę udziałów w Maserati firmie Ferrari (zobacz: skup aut Ferrari).

W 1999 roku powstała nowa fabryka Maserati w Modenie, do której przeniesiono produkcję ze starego obiektu, z 1940 roku. W 2005 roku Fiat odkupił od Ferrari wcześniej sprzedane udziały i dokonał wielu inwestycji, dzięki którym fabryka w Modenie stała się jedną z najnowocześniejszych w skali światowej.

Modele samochodów Maserati

Na przestrzeni kolejnych 10-leci firma Maserati wprowadziła na rynek wiele znakomitych modeli samochodów, głównie o sportowym zacięciu. Wśród najnowszych można przy tym wymienić:

  • Maserati Ghibli – samochód luksusowy produkowany od 1967 roku, ale po nazwą tą kryją się tak naprawdę różne modele, jakie produkowała przez lata marka Maserati. Czynnikiem, które je łączy, jest sportowy charakter pojazdu. Oryginalny, pierwszy model Maserati Ghibli był 2-osobowym i 2-drzwiowym gran turismo, a firma produkowała go do 1973 roku. Sama nazwa Ghibli oznacza suchy wiatr, który wieje znad Sahary.
  • Maserati Gran Cabrio – samochód sportowy typu gran tourer o nadwoziu kabriolet, produkowany od 2011 roku. Pojazd został po raz pierwszy zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2010 roku. Auto wyposażone jest w silnik benzynowy, o mocy 440-450 KM i pojemności 4,7 l.
  • Maserati Gran Tourismo – samochód sportowy typu GT plasowany w segmencie G, produkowany od 2007 roku. Ma nadwozie 2+2 coupe. Zastąpił po 12 latach przerwy model Shamal. Powstał we współpracy Maserati z Ferrari.
  • Maserati Quattroporte – luksusowa sportowa limuzyna produkowana od 2003 roku, plasowana w segmencie F. Wcześniej model ten pierwszej generacji produkowany był od 1963 roku. Obecny Quattroporte jest modelem piątej generacji.

Rocznik nie ma znaczenia

Chcesz sprzedać samochód marki Maserati, ale jest to wieloletnie auto? Nie martw się sprzedażą, tylko zgłoś się do naszego skupu samochodów marki, a gwarantujemy, że będziemy w stanie przedstawić Ci satysfakcjonującą ofertę cenową. Mamy najwyższe stawki w całym województwie!

Stan techniczny Maserati

Być może Twój samochód marki Maserati jest w takim stanie technicznym, że nie pozwala on na jazdę po ulicach i autostradach. Jeśli tak jest, to powiedz o tym przy kontakcie z pracownikami naszego skupu samochodów. Przyjedziemy pod wskazany przez Ciebie adres z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

 

 

Leave a Comment

Call Now Button