skup aut Bugatti

Skup aut marki Bugatti

Jedną z najbardziej luksusowych marek samochodów sportowych jest Bugatti. Być może masz w swoim garażu lub do swojej dyspozycji samochód tej firmy i chcesz go sprzedać? Zapraszamy do naszego skupu aut marki Bugatti.

Historia marki Bugatti

Francuska marka samochodów Bugatti została założona przez Włocha, Ettore Bugatti i to od jego nazwiska naturalnie pochodzi nazwa tego przedsiębiorstwa. Założono je w niemieckim mieście Molsheim w 1909 roku. Ettore Bugatti urodził się w Mediolanie, ale osiadł właśnie w Molshein w Alzacji. Tam też zaczął pracę nad stworzeniem autorskiego samochodu i silnika. Początkowo Molsheim, jak i cała Alzacja zaliczane były do Cesarstwa Niemieckiego, by po zakończeniu I wojny światowej na mocy zawartego Traktatu wersalskiego, tereny Alzacji-Lotaryngii weszły w skład III Republiki Francuskiej.

Dlatego początkowo niemieckie przedsiębiorstwo Bugatti wkrótce stało się francuskim. W pierwszych latach działalności produkowało ono i rozwijało drogowe samochody sportowe, równolegle zajmując się konstruowaniem pojazdów na potrzeby wyścigów. Właściwie za jeden z najbardziej przełomowych momentów w historii firmy Bugatti należy uznać wyścig Grand Prix Brescii z 1921 roku. Wówczas to bolidy stworzone przez markę zapewniły zwycięstwo kierowcom, zajmując wszystkie 4 pierwsze miejsca.

W kolejnych latach powtórzono te sukcesy. Na przełomie lat 20 i 30 XX wieku Bugatti koncentrowało się też na tworzeniu samochodów luksusowych, na czele z limuzyną Royale, która została zaprezentowana w 1927 roku. Kiedy wybuchła II wojna światowa Bugatti przerwało produkcję samochodów, a po wojnie i śmierci założyciela marki Ettore Bugattiego w 1947 roku, fabrykę przejął jego najmłodszy syn Roland Bugatti. Za jego sprawą na rynek wprowadzono luksusową limuzynę Type 101. Później Bugatti pracował nad lekkim samochodem sportowym model Type 252, ale nie wszedł on do produkcji.

W 1963 roku firmę kupił i włączył w strukturę hiszpańskiego przedsiębiorstwa Hispano-Suiza. W 1995 podjęto pierwszą współczesną próbę reaktywowania słynnej marki Bugatti, ale nie udało się to. W 1998 roku niemiecki koncern Volkswagen Group (sprawdź: skup Volkswagenów) odkupił od Romano Artioliego prawa do znaku handlowego oraz nazwy Bugatti. W tym samym roku powołano przedsiębiorstwo Bugatti Automobiles z siedzibą w Molsheim we Francji. Nowe, współczesne samochody Bugatti powstawały za sprawą ówczesnego prezesa Volkswagena, Ferdinanda Piecha.

Bugatti przez kolejne lata działalności wprowadzało na rynek luksusowe modele samochodów. Miało ugruntowaną pozycję wśród najbardziej zamożnych klientów, ale Volkswagen chciał sprzedać tę niszową markę z portfolio. Tak też się stało, w lipcu 2021 roku ogłoszono utworzenie nowej spółki typu joint-venture Bugatti-Rimac, z chorwackim przedsiębiorstwem Rimac Automobili. Większość udziałów ma w niej Rimac, a 45 proc. – niemieckie Porsche.

Modele samochodów Bugatti

Marka Bugatti ma w swoim portfolio wiele wspaniałych modeli pojazdów, produkowanych obecnie i w przeszłości. Wśród nich należy wymienić:

  • Bugatti Veyron – hipersamochód produkowany pod marką Bugatti w latach 2005-2015. Jego pierwowzorem był pojazd koncepcyjny EB 18/3 Chiron. Produkcja modelu rozpoczęła się w Tokio w listopadzie 2005 roku.
  • Bugatti Chiron – supersamochod Bugatti produkowany od 2016 roku do teraz. Zaliczany do segmentu aut sportowych. Pretenduje do miana najszybszego auta na świecie. To także jedno z najdroższych i najbardziej luksusowych sportowych samochodów na kuli ziemskiej. Jego nazwa została zaczerpnięta od nazwiska Louisa Chirona, jednego z kierowcy Bugatti.
  • Bugatti La Voiture Noire – hipersamochód typu one-off, który był produkowany w 2019 roku. Po raz pierwszy zaprezentowano go w marcu 2019 roku podczas targów motoryzacyjnych Geneva Motor Show. Bazuje pod względem technicznym na modelu Chiron.

Rocznik produkcji Bugatti

Samochody marki Bugatti produkowane są właściwie od ponad 100 lat, z pewnymi przerwami. Być może jesteś właścicielem auta, które może mieć już miano zabytku. Niezależnie jednak od tego, jaki jest rocznik produkcji modelu Bugatti, który chcesz sprzedać, będziemy zainteresowani z pewnością jego odkupieniem od Ciebie. Sprawdź nasz skup aut Inowrocław.

Stan techniczny Bugatti

Luksusowe modele samochodów marki Bugatti wykorzystują jedne z najnowszych i najbardziej solidnych podzespołów. Jednak może się zdarzyć awaria. Jeśli doświadczyłeś jej i Twój samochód Bugatti nie jeździ – poinformuj nas o tym przy zapytaniu o jego odkupienie, a przyjedziemy pod wskazany przez Ciebie adres wraz z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

Leave a Comment

Call Now Button