skup aut Dodge

Skup aut Dodge

Amerykańskie marki motoryzacyjne są uznawane za kultowe. Nie inaczej jest w przypadku samochodów marki Dodge. Jeśli jesteś posiadaczem takiego auta, to być może zechcesz go sprzedać. W takim przypadku zwróć się do naszego skupu, by otrzymać rzetelną wycenę i godziwą zapłatę za Twoje auto. Nasz skup aut Dodge zainteresowany będzie odkupieniem różnych modeli tej marki pojazdów. Sprawdź, co właściwie możemy Ci zaproponować?

Historia marki Dodge

Dodge to znana i ceniona marka samochodów osobowych, vanów, samochodów sportowych, pickupów, suvów i tzw. muscle carów pochodząca z USA. Swoją główną siedzibę ma w Auburn Hills. Może pochwalić się ponad 100-letnią historią działalności.

Dodge powstało pod koniec XIX wieku pod nazwą Dodge Brothers Bicycle & Machine Factory. Założycielami przedsiębiorstwa byli bracia Dodge – John Francis i Horace Elgin. Początkowo ich firma zajmowała się produkowaniem rowerów i części do różnych maszyn. U progu nowego wieku, w 1901 roku fabrykę przeniesiono do Detroit w stanie Michigan, uznawanego za kolebkę amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego. Wówczas Dodge produkowało wysokiej jakości łożyska, a głównym klientem byłą firma motoryzacyjna Oldsmobile. Rok później Dodge podpisał intratny kontrakt z Fordem na dostawę silników oraz innych, kluczowych elementów potrzebnych do produkcji modelu Ford T.

Od 1914 roku Dodge postanowił sam wejść na rynek motoryzacyjny z własną propozycją samochodu, który wzorowany był na modelu Ford T. Dzięki niemu marka ta stała się doskonale rozpoznawana wśród amerykańskich klientów.

Sprawdź: skup aut Volkswagen

W okresie I wojny światowej firma podpisała kontrakt z armią USA na dostawę ciężarówek, a później dostarczała pojazdy cywilne. Ważnym momentem w historii Dodge Brothers Company był 1925 rok, kiedy to firma została kupiona przez Dillon, Read and Co. za rekordową kwotę aż 146 mln USD. Trzy lata później stała się częścią Chryslera. Oznaczało to złote lata dla marki Dodge. Produkowała modele o zróżnicowanym charakterze, zarówno budżetowe modele Colt czy Spirit, jak i pojazdy sportowe.

Na początku XXI wieku powstał nowy sojusz DaimlerChrysler, który zmodernizował gamę modelową. Powstał m.in. współczesny model Dodge Charger.

Na skalę światową Dodge zaczął produkować kompaktowy model Caliber, który trafił do sprzedaży także na Starym Kontynencie. Pozycja rynkowa Dodge`a została poważnie zachwiana na początku drugiej dekady XXI wieku. W 2011 roku firma Dodge została wycofana z rynku europejskiego przez nowy koncern Fiat Chrysler Automobiles. Zaczęto rozwijać wersje specjalne modeli Charger i Challenger na rodzimym rynku amerykańskim. Zasięg rynkowy ograniczony został wkrótce do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku.

Ważne modele samochodów Dodge

Przez ponad 100 lat Dodge wprowadził na rynek motoryzacyjny w USA i w innych krajach na całym świecie wiele ciekawych modeli pojazdów samochodowych. Do najbardziej znanych zalicza się:

  • Dodge Grand Caravan – produkowany od 1984 roku model Dodge, który należy do klasy vanów. Bliźniacyzm modelem do Dodge Grand Caravan jest Chrysler Voyager i Plymouth Voyager. Dodge Caravan był pierwszym minivanem w całej historii motoryzacji, który trafił na rynek. Luksusowa, większa względem modelu Caravan wersja Grand Caravan jest bardzo popularna.
  • Dodge Challenger – to jeden ze sportowych modeli wyprodukowanych przez firmę Dodge. Samochód zaliczany jest do klasy pony cars. Był produkowany w latach 1970-1974 oraz 1978-1983. Ponownie został wprowadzony na rynek w 2008 roku. Challenger był mniejszą wersją Chargera marki Dodge.
  • Dodge Neon – model samochodu niższej klasy średniej, produkowany w latach 1993-2005. Był następcą Dodge Shadow i przewidziany był na rynek amerykański. Powstały dwie generacje tego modelu.
  • Dodge Caliber – kompaktowy hatchback produkowany do 2006 do 2011 roku. Zaliczany do niższej klasy średniej. Jest następcą modelu Dodge Neon. Posiada pewne cechy aut typu crossover. Model powstał na zmodyfikowanej płycie podłogowej o symbolu GS, która została stworzona we współpracy z Mitsubishi.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Samochody osobowe marki Dodge są produkowane od wielu dekad, dlatego możesz być w posiadaniu wiekowego samochodu. Mówiąc wprost, rocznik produkcji Twojego Dodge nie wpłynie na to, że moglibyśmy odmówić Ci kupienia Twojego pojazdu. Bądź pewien, że zainteresujemy się każdym Dodgem, który znajduje się w Twoim posiadaniu.

Sprawdź również: skup aut Audi

Stan techniczny Twojego Dodge

Masz działający samochód marki Dodge, czy niestety znajduje się on w stanie wykluczającym poruszanie się po ulicach? Jeśli stan techniczny Twojego Dodge budzi niemałe wątpliwości, powiadom nas o tym. Jeśli pojawi się taka potrzeba, przyjedziemy pod wskazany przez Ciebie adres z własną lawetą, za którą nic dodatkowo za nią nie zapłacisz.

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button