Skup samochodów marki Skoda

Masz do sprzedania samochód marki Skoda? Zgłoś się do nas! W naszym skupie aut zaproponujemy Ci dobrą cenę za Twój pojazd, niezależnie od jego modelu, stanu technicznego czy przebiegu!

Marka Skoda – czeska solidność

Na polskich drogach jeździ wiele samochodów marki Skoda – głównie aut osobowych. Swój sukces ta pochodząca z Czech firma motoryzacyjna zawdzięcza nieszablonowej stylistyce, znakomitym silnikom i temu, że jej auta odpowiadają na wyzwania stawiane przez konsumentów.

Zanim jednak marka Skoda zaczęła być rozpoznawalna na całym świecie, w 1869 roku Emil Skoda przejął od hrabiego Arnosta Waldsteina zakłady przemysłowe w Pilznie, które powstały 10 lat wcześniej. Zajmowały się one wówczas produkcją dla przemysłu metalowego oraz zbrojeniowego. Jednak dopiero po ponad 30 latach, kiedy Emil Skoda już nie żył, jego zakłady rozszerzyły swoją działalność. Od 1924 roku ruszyła produkcja samochodów, które powstawały na bazie licencji hiszpańskiej firmy Hispano-Suiza. Pierwszym produkowanym modelem było auto 25/100.

Ważnym momentem w historii Skody był rok 1925, kiedy to firma Laurin & Klement założona jeszcze w XIX wieku, została przejęta przez Skodę. W 1901 roku firma ta przygotowała prototyp auta o nazwie Voiturette. Kolejne modele powstawały w następnych latach, a marka ta wytwarzała także autobusy, ciężarówki czy silniki lotnicze.

W 1926 roku koncern przedstawił model auta Skoda 150. Firma zaczęła rosnąć w siłę i produkować kolejne samochody. W okresie wojennym Skoda produkowała na potrzeby armii niemieckiej, a później utworzono na jej podstawie przedsiębiorstwo państwowe AZNP Skoda. Od 1959 roku w produkcji znalazła się znana doskonale na polskim rynku Skoda Octavia.

Kolejnym przełomem w historii marki były lata 90. XX wieku, kiedy Skoda stała się częścią niemieckiego koncernu Volkswagen.

Marki pojazdów Skoda

Po polskich drogach jeździ zdecydowanie najwięcej aut marki Skoda Octavia, Fabia i Superb. Wszystkie są samochodami komfortowymi, które tak samo dobrze sprawdzają się jako pojazdy firmowe, jak i pojazdy dla całej rodziny. Jesteś posiadaczem jednego ze wspominanych modeli Skody?

  • Skoda Octavia – auto niższej klasy średniej, zaliczane do segmentu C, kompaktowe auto produkowane od 1996 roku.
  • Skoda Fabia – produkowany od 1999 roku, model miejskiego samochodu segmentu B, w Polsce jeden z najchętniej z kupowanych aut.
  • Skoda Superb – produkowana od 2001 roku, model klasy średniej, z segmentu D, jeden z najbardziej luksusowych limuzyn w katalogu marki Skoda.

Niezależnie od wieku auta

Nasz skup samochodów w Koronowie przy zakupie aut marki Skoda nie bierze pod uwagę wieku pojazdu. Tak samo skutecznie możemy od Ciebie odkupić auto kilkuletnie, jak i kilkunastoletnie i starsze. Przedstawimy Ci rzetelną wycenę Twojego pojazdu, dzięki czemu możesz w krótkim czasie otrzymać wypłatę pieniędzy do ręki.

Stan techniczny auta

Masz sprawny samochód marki Skoda? A może to auto powypadkowe lub w stanie technicznym umożliwiającym samodzielne, bezpieczne poruszanie po drodze? Nic nie szkodzi. Prowadzimy skup aut w Bydgoszczy czy skup aut w Nakle nad Notecią z odbiorem auta od klienta! Umówimy termin i przyjedziemy do Ciebie z lawetą. Wycenimy auto, zaproponujemy Ci godziwą zapłatę za Twój samochód i otrzymasz za niego pieniądze. Wszystko szybko i sprawnie!

Prowadzimy skup samochodów na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Leave a Comment

Call Now Button