skup aut McLaren

Skup aut marki McLaren

Brytyjska marka McLaren znana jest przede wszystkim z sukcesów w wyścigach Formuły 1. Jednocześnie jednak ma w swojej ofercie znakomite samochody, głównie sportowe. Jeśli jesteś właścicielem jednego z nich, a przy tym chciałbyś go szybko sprzedać, uzyskując atrakcyjną cenę, zapraszamy do kontaktu z naszym skupem aut marki McLaren.

Historia marki McLaren

Marka sportowych samochodów McLaren od początku produkowana jest w Wielkiej Brytanii. Stanowi własność holdingu McLaren Holding Group. Oddziałem zajmującym się produkcją samochodów na rynek użytkowników komercyjnych jest McLaren Automotive. Spółka ta została założona w 1989 roku przez Rona Dennisa. Siedzibą firmy było angielskie Woking, gdzie założono przedsiębiorstwo McLaren Cars Limited. Odpowiada za projektowanie i produkcję aut na bazie modeli McLarena z zawodów Formuły 1, ale pojazdów o przeznaczeniu drogowym.

Pierwszym opracowanym przez McLaren Cars Limited  był supersamochód F1 zaprezentowany w 1991 roku. Trafił on do seryjnej produkcji dwa lata później, w 1993 roku. Miał centralnie umieszczony fotel kierowcy i sąsiadujące z nim dwa siedziska. Na jego bazie powstały konstrukcje F1 GTR i F1 LM.

Po wycofaniu z produkcji modelu F1 w 1998 roku, McLaren Cars pozostawało przez 10 lat firmą nieaktywną. W latach 2003-2009 produkowała we współpracy z Mercedesem-Benzem (sprawdź: skup mercedesów) wspólnie opracowany, wyczynowy samochód SLR McLaren.

Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku McLaren Group ponownie zajęło się produkcją cywilnych pojazdów, pod nazwą McLaren Automotive. We wrześniu 2009 roku zaprezentowano supersamochód MP4-12C. W 2012 roku powstał następca F1 – model P1 zaprezentowany na Paris Motor Show.

Nie należy zapominać, że właśnie McLaren jest jednym z najbardziej utytułowanych konstruktorów w świecie Formuły 1, ponieważ wygrał 163 Grand Prix i aż 8 tytułów Mistrzów Konstruktorów. Pierwszym Grand Prix, w którym uczestniczył McLaren, były zawody w Monako już w 1966 roku.

Spółka McLaren Automotive jest integralną częścią McLaren Technology Group, koncernu zajmującego się wyścigową częścią McLarena.

Modele samochodów McLaren

Przede wszystkim samochody marki McLaren produkowane są z myślą o udziale w prestiżowych wyścigach i zawodach Formuły 1. Jednak są i auta inspirowane bolidami F1, produkowane przez oddział McLaren Automotive.

Wśród nich są takie modele jak:

  • F1 – kultowy model supersamochodu produkowany w latach 1993-1998. Do jego napędu wykorzystano silnik V12 BMW S70/2 60 o pojemności aż 6.1 litra. Powstało 100 egzemplarzy tego modelu w wersji ulicznej 5LM oraz 3 GT – Grand Turismo. Przez lata McLaren F1 był najszybszym samochodem produkcyjnym (do 2005 roku).
  • McLaren Artur – sportowy, hybrydowy supersamochód klasy średniej, produkowany od 2021 roku. Zastąpił linię modelową McLaren 570S.Ma charakterystyczne, uchylane drzwi.
  • McLaren 720S – supersamochód klasy średniej, produkowany w latach 2017-2023, z otwieranymi do góry drzwiami.
  • McLaren 675LT – jeden z najnowszych modeli pojazdów sportowych dla użytkowników prywatnych w ofercie tego brytyjskiego producenta.
  • McLaren Solus GT – hipersamochód wyprodukowany pod brytyjską marką McLaren w 2023 roku. Jest wzorowany na informatycznym projekcie auta Ultimate Vision GT z gry Gran Tourismo Sport.

Rok produkcji McLarena

Rocznik posiadanego przez Ciebie samochodu marki McLaren nie ma znaczenia dla faktu odkupienia go przez nasz skup. Zgłoś się do nas, a my dokonamy wyceny Twojego pojazdu i zaprezentujemy Ci godziwą propozycję zapłaty. Możemy wypłacić Ci nawet w gotówce umówioną sumę za Twoje auto. Sprawdź nasz skup aut Toruń.

Stan techniczny McLarena

Jeśli Twój samochód marki McLaren z różnych przyczyn nie jeździ, wówczas poinformuj nas o tym, a przyjedziemy do Ciebie wraz z lawetą, na którą zabierzemy auto po dokonaniu zakupu. Nic dodatkowo za nią nie zapłacisz.

Leave a Comment

Call Now Button