skup aut JAC

Skup aut marki JAC

Masz auto marki JAC i chcesz je sprzedać? Chętnie kupimy Twój samochód. Zobacz, co możemy Ci właściwie zaoferować w tym zakresie?Dowiedz się również więcej o marce JAC.

Historia marki JAC

Producent samochodów JAC jest jednym z największych koncernów motoryzacyjnych w Chinach. Choć w Polsce auta te być może nie cieszą się dużą popularnością, to jednak na arenie międzynarodowej są doskonale znane – wystarczy wspomnieć o tym, że fabryki firmy JAC mają zdolność do produkcji nawet 500 tys. samochodów rocznie. Jak wygląda jego historia?

W 1964 roku w mieście Hefei w Chinach powstała fabryka samochodów Jianghuai, która dała podwaliny do stworzenia marki JAC. Firma ta specjalizowała się w produkcji samochodów ciężarowych, o niewielkim tonażu. Rozwój marki w kierunku nowych kategorii pojazdów wymusił stworzenie oddzielnego działu. Zajmował się on produkcją różnych samochodów, głównie w ramach transportu komercyjnego. Były to pojazdy ciężarowe, autobusy oraz sprzęt specjalistyczny.

W 2003 roku JAC kupił od Isuzu Motors (sprawdź skup aut Isuzu) prawo do produkcji samochodów ciężarowych oraz silników wysokoprężnych w oparciu o ich technologię. Pierwsze minibusy JAC wykorzystywały ją. Były to modele oznaczone literą N.

Rok później firma JAC zawarła umowę z Hyundaiem (sprawdź skup aut Hyundai). Firma ta została partnerem technologicznym JAC i dzięki temu partnerstwu powstał model ss – minibus.

W ofercie marki są także ciężarówki, a najpopularniejszym ich modelem jest HFC. To pojazd z napędem na wszystkie koła. W asortymencie JAC ma także samochody z napędem na 6 kół i z 4 kołami napędowymi. Produkuje szeroką gamę autobusów.

Od 2008 roku JAC rozpoczął produkcję lekkich pojazdów, we współpracy z kooperantem z Korei Południowej. Tak powstał model samochodu Rein, którego odpowiednikiem był południowokoreański model SantaFe Hyundaia. Już rok później JAC zlecił włoskiemu studiu projektowemu Pininfarina stworzenie nadwozia dla miejskiego samochodu Tojoy, który w 2010 roku trafił na linię montażową.

Dla firmy JAC dużym potencjałem charakteryzuje się rynek motoryzacji elektrycznej, stąd też od 2010 roku rozwija własny samochód na prąd – J3 EV.

Modele samochodów marki JAC

Firma JAC ma w swojej ofercie wiele ciekawych modeli pojazdów, wśród których trzeba wymienić:

  • JAC IV – chiński odpowiednik samochodu Smart, małe autko elektryczne, pokazane szerszej publiczności podczas salonu motoryzacyjnego w Pekinie w 2010 roku.
  • S11 – w 2009 roku w Szanghaju zaprezentowano prototyp Tong Jian S11, a w 2012 roku podczas targów w Pekinie zadebiutowała jego wersja produkcyjna – JAC S11. To sportowe auto, które łączy w sobie wiele elementów z innych pojazdów.
  • JAC Jiayue A5 – samochód osobowy z nadwoziem typu sedan, zaprezentowany pod koniec 2019 roku w Pekinie na China Auto Show.

Rocznik nie ma znaczenia

Tak naprawdę dla samego faktu odkupienia samochodu chińskiej marki JAC rocznik produkcji właściwie nie ma żadnego znaczenia. Odkupimy od Ciebie samochód zarówno kilkuletni, jak i o wiele starszy. Sprawdź nasz skup aut Toruń i w innych miastach.

Stan techniczny samochodu JAC

W przypadku, gdy Twój samochód jeździ i jest w dobrym stanie technicznym, uzyskać możesz za niego w naszym skupie pojazdów dobrą cenę – najwyższą w całym województwie. Natomiast auta w złym stanie nie są przez nas odrzucane. Kupujemy i takie, ale poinformuj nas wcześniej o tym, że pojazd nie jeździ – przyjedziemy pod wskazany adres z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

Leave a Comment

Call Now Button