Skup aut Chevrolet - sprzedaj swoje auto

Skup aut marki Chevrolet

Jeśli jesteś posiadaczem samochodu marki Chevrolet, bez względu na jego rok produkcji, markę czy stan, możemy zaproponować Ci jego odkupienie. Zgłoś się do nas, a my postaramy się wycenić Twój pojazd i zaproponować Ci satysfakcjonującą wycenę. Skup aut marki Chevrolet czeka na kontakt z Twojej strony!

Historia marki Chevrolet

Chevrolet jest doskonale znanym, wręcz kultowym producentem samochodów osobowych pochodzącym ze Stanów Zjednoczonych. Spółka Chevrolet została założona już z początkiem XX wieku. Za datę jej powstania uznawany jest 3 listopada 1911 roku. Założycielem firmy był Louis Chevrolet, urodzony w Szwajcarii kierowca wyścigowy, który zawodowo zajmował się mechaniką pojazdową. Jego wspólnikiem został pionier amerykańskiej motoryzacji, William C. Durant, który początkowo zajmował się sprzedażą powozów konnych. Później założył kilka marek samochodowych, jak Cadillac, ale i spółkę dającą podstawy dla koncernu General Motors. Spółka ta szybko się rozwijała, a Durant był jej szefem. Wkrótce jednak stracił posadę, ale nie porzucił myśli o stworzeniu przedsiębiorstwa motoryzacyjnego.

Durant zaprzyjaźnił się ze szwajcarskim kierowcą i zatrudnił go do zaprojektowania luksusowego samochodu wyposażonego w sześciocylindrowy silnik. Współpracował przy tym z Etiennem Planche, a efektem ich pracy był model pojazdu Classic Six, na którym znalazło się również nazwisko Chevrolet.

Ostatecznie w stanie Michigan, dokładnie we Flint, zarejestrowana została firma Chevrolet Motor Company. Przedstawicielstwo przeniosło się do Detroit. Właścicielem firmy był nie kto inny, tylko William Durant, z kolei sam Louis Chevrolet pozostawił swoją „markę” i zajął się wyścigami samochodowymi.  Tymczasem Chevrolet zaczął produkować tani model samochodu, jakim był Chevrolet 490. Stanowił on realną konkurencję dla Forda T.

W 1918 roku William Durant ponownie zaczął zarządzać General Motors, a marka Chevrolet została włączona do spółki. Zaczęła produkować nie tylko samochody osobowe, ale i półciężarówki. Fabryki Chevroleta pod koniec lat 20. XX wieku znajdowały się na całym świecie, w tym w Warszawie, a nawet w Bombaju. W 1933 roku Durant odszedł ze spółki, a Chevrolet był już znaną marką. Po krachu na giełdzie Louis Chevrolet wyjechał z Indianapolis, gdzie ścigał się zawodowo i wrócił do Detroit do fabryki Chevroleta. Szwajcar ostatecznie zmarł w 1941 roku. Co stało się z jego marką?

Zarząd General Motors uznał, że Chevrolet dalej może być plasowany jako ekonomiczna marka samochodów osobowych.

W czasie II wojny światowej Chevrolet skupił się na produkcji ciężarówek, ale po zakończeniu działań wojennych osiągał nowe sukcesy na rynku motoryzacyjnym, za sprawą stworzonego w 1955 roku silnika V8 „small block”, przeznaczonego do samochodów wyścigowych. W 1957 roku producent ten unowocześnił swoje silniki i wprowadził do nich, jaki pierwszy producent na amerykańskim rynku, mechaniczny wtrysk paliwa. Już rok później zaproponował zaś motor chłodzony powietrzem umieszczony z tyłu w samochodzie Chevrolet Corvair.

Przełomem w produkcji samochodów Chevrolet było zaprojektowanie i wyprodukowanie sportowej Corvette w 1963 roku. W kolejnych latach dołączyły do niej modele Chevelle i Camaro. W 1976 roku oferta Chevroleta została wzbogacona o ekonomiczny pojazd Chevette oraz model Monza.

Najważniejsze modele Chevroleta

Amerykańskie samochody w wielu przypadkach mają całkowicie zasłużenie status kultowych. Tak jest w przypadku Chevroleta Camaro czy Corvette. Wśród najważniejszych modeli marki Chevrolet trzeba wymienić:

  • Chevrolet Corvette – samochód sportowy produkowany od 1953 roku, klasyfikowany w segmencie G. To bodajże najsłynniejszy model Chevroleta w całej historii tej amerykańskiej marki. Zaprojektowany został jako pojazd z nadwoziem typu cabrio przez Harleya Earla. Kolejne generacje tego modelu różnią się względem siebie pod względem stylistycznym, ale nie można im odmówić oryginalnego designu. Od 2005 roku produkowana jest już szósta generacja Chevroleta Corvette.
  • Chevrolet Camaro – auto sportowe segmentu G, produkowane od 1967 roku. Zaliczane jest do klasy „pony cars”, produkowanych w latach 1966-2002 oraz ponownie od 2009 roku. Jednocześnie to także „muscle cars”. Był rywalem modelu Ford Mustang.
  • Chevrolet Aveo – produkowany od 2002 roku kompaktowy pojazd osobowy, należący do segmentu B. Powstał po ogłoszeniu upadłości Daewoo i zajęciu tej spółki przez Chevroleta. Aveo miało zastąpić Daewoo Lanosa. Model ten bazuje na prototypie Kalos Dream z 2000 roku. Od 2011 roku produkowana jest trzecia generacja Chevroleta Aveo.
  • Chevrolet Captiva – kompaktowy crossover SUV, produkowany od 2006 roku. Zastąpił model Daewoo Musso. Pierwowzorem dla Captivy był Chevrolet S3X oraz T2X z 2004 i 2005 roku. Warto podkreślić, że Captiva to pierwsze auto terenowe, jakie Chevrolet oferował w Europie.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Przy wycenie samochodu marki Chevrolet rok produkcji ma znaczenie jedynie dla ostatecznej wyceny, ale nie jest czynnikiem decydującym o tym, czy ostatecznie podejmiemy decyzję o odkupieniu od Ciebie Chevroleta. Najczęściej kupujemy samochody kilku czy kilkunastoletnie, ale każdą transakcję traktujemy indywidualnie.

Stan techniczny Twojego Chevroleta

Skupujemy samochody zarówno te, które jeżdżą na własnych kołach i nic nie można zarzucić ich stanowi technicznemu, jak i takie, po którego do klientów musimy podjechać lawetą. Wystarczy, że poinformujesz nas, w jakim stanie jest Twój pojazd marki Chevrolet, a my zorganizujemy odpowiednie spotkanie. Jeśli rzeczywiście będzie niezbędna laweta, za taką usługę nic dodatkowo nie zapłacisz. Prowadzimy skup aut w Toruniu i w innych miastach w województwie kujawsko-pomorskim.

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button