skup aut Jaguar

Skup aut marki Jaguar

Kiedy myślisz o jednych z najbardziej luksusowych, eleganckich i w przeważającej mierze sportowych autach, bez wątpienia do głowy przyjdzie Ci marka Jaguar. Samochody opatrzone znakiem dzikiego kota na masce jeżdżą szybko i podobają się kierowcom. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem Jaguara – gratulujemy. W przypadku, gdy będziesz chciał go sprzedać – służymy pomocą. Nasz skup samochodów w Toruniu lub w innym mieście czeka na kontakt z Twojej strony.

Historia marki Jaguar

Prestiżowa marka motoryzacyjna Jaguar powstała w latach 20. XX stulecia w Wielkiej Brytanii. Początkowo firma nie nosiła takiej nazwy, lecz Swallow Sidecar Company. Jej założycielami byli William Lyons i William Walmsey. W 1922 roku wspólnie założyli oni przedsiębiorstwo, które zajmowało się produkcją bocznych wózków do motocykli. Dopiero w 1927 roku ta brytyjska firma zaczęła produkować aluminiowe nadwozia wykorzystywane przez inne, brytyjskie marki z rynku motoryzacyjnego.

W 1931 roku firma ta wyprodukowała swój pierwszy samochód – dwudrzwiową limuzynę opatrzoną nazwą SS!, w przypadku której wykorzystano podwozie marki Standard. Dwa lata później firma zdecydowała się na rebranding i zmianę nazwy na SS Cars.

Tak właściwie pierwszy model marki Jaguar powstał w 1935 roku. To nowy sportowy model SS100. Nazwa Jaguar przyjęła się bardzo szybko, dlatego jej właściciel postanowił właśnie ją wykorzystywać do nazywania kolejnych modeli pojazdów.

Profil produkcji Jaguara zmienił wybuch II wojny światowej w 1939 roku. Firma powróciła do produkcji bocznych wózków motocykli, ale uczestniczyła również w projektowaniu i realizacji różnych sprzętów dla brytyjskiego lotnictwa.

Z uwagi na negatywne skojarzenie nazwy Swallow Sidecar ze skrótem SS, Jaguar został po zakończeniu wojny oficjalną nazwą dla firmy. Przemianowano ją na Jaguar Cars.

Pierwszym wyprodukowanym po wojnie modelem Jaguara był model Mark IV, a w 1948 roku powstał kultowy, sportowy samochód Jaguar XK120 z silnikiem cechującym się mocą aż 160 KM. Hitem okazała się luksusowa, duża limuzyna Mark VII wyprodukowana w 1950 roku. Kolejne modele pojazdów ugruntowały pozycję Jaguara jako producenta ekskluzywnych limuzyn i samochodów sportowych.  Warto wspomnieć, że samochody te startowały w wielu wyścigach, m.in. zwyciężając w 1951 roku w wyścigu Le Mans – samochodem XK120C, C-Type.

Komercyjny sukces firma zapewniła sobie w 1955 roku tym, że wprowadziła do oferty samochód średniej klasy Mark I, do którego cztery lata później dołączył jeszcze model Mark II.

W 1960 roku jaguar Cars przejęło markę Daimler, która przez lata dostarczała samochody dla brytyjskiej korony. Od 1962 roku najbardziej ekskluzywne modele Jaguara miały dodatki sygnowane nazwą Daimler. Oficjalnie po wprowadzeniu w 2002 roku nowej generacji serii XJ Jaguar wycofał się z jej używania.

Od 1966 toku Jaguar wchodził w skład British Motor Corporation, a w 1984 roku wyłączono go z niego, wraz z Daimlerem. W 1989 roku brytyjska marka została przejęta przez Forda. Marka ta wraz z Volvo, Astonem Martinem, Lincolnem i Land Roverem weszła w skład Premier Automotive Group. W 2008 roku Jaguar i Land Rover zostały kupione za 2,3 mld dolarów przez indyjski koncern Tata Motors.

Najważniejsze modele Jaguara

Jaguar w swojej historii wyprodukował wiele ważnych modeli, które dziś uznawane są za kultowe. We współczesnej historii brytyjskiej marki znajdują się takie auta jak:

  • Jaguar XE – produkowane od 2015 roku auto luksusowe, z segmentu D. Jest następcą modelu XE, powstałym na platformie podłogowej konstrukcji Jaguar iQ platform. Projektantem Jaguara XE był szef designerów marki – Ian Callum.
  • Jaguar XF – produkowany od 2007 roku samochód wyższej klasy średniej, który należy do segmentu E. To usportowiony model pojazdu, który jest następcą Jaguara S-Type i pierwszym modelem Jaguara, który pojawił się na rynku po przejęciu marki przez koncern Tata Motors.
  • Jaguar F-Type – luksusowe, sportowe auto produkowane od 2012 roku, dwuosobowe, z segmentu G. Model ten jest następcą legendarnego E-Type produkowanego na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Pierwowzorem koncepcyjnym dla F-Type był model zaprezentowany w 2011 roku – prototyp C-X16.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Marka Jaguar produkuje znakomite pojazdy mechaniczne od lat, dlatego na drogach poruszają się zarówno nowe, jak i wieloletnie samochody ze znakiem dzikiego kota. Dla nas to nie problem, ponieważ zainteresowani jesteśmy odkupieniem Jaguara z różnych roczników. Zawsze możesz liczyć na naszą rzetelną wycenę i na zagwarantowanie Ci najwyższych możliwych stawek w całym województwie.

Stan techniczny Twojego Jaguara

Luksusowa marka Jaguar znana jest z szybkich aut o mocnych silnikach. Jednak w miarę upływu czasu może okazać się, że stan techniczny Twojego pojazdu pozostawia jednak wiele do życzenia. Co wtedy? Nie ma przeszkód w tym, by taki samochód ostatecznie sprzedać do naszego skupu samochodów w Inowrocławiu. Niezależnie od stanu technicznego Twojego auta, jesteśmy w stanie go od Ciebie odkupić.

Poinformuj nas jedynie o tym, jeśli Twój Jaguar nie jest w stanie poruszać się po drodze, ponieważ w takiej sytuacji pod wskazany przez Ciebie adres przyjedziemy wraz z własną lawetą, za którą kompletnie nic dodatkowo nie zapłacisz.

 

Leave a Comment

Call Now Button