Skup aut marki Nissan

Auta japońskiej marki Nissan jeżdżą po polskich drogach od lat. Wiele modeli tej firmy cieszy się dużą popularnością wśród odbiorców, czego przykładem są Nissan Juke i Nissan Qashqai. Czy jesteś właścicielem takiego pojazdu? Jeśli tak, to zapraszamy do naszego skupu aut, jeśli tylko będziesz chciał szybko i skutecznie pozbyć się swojego samochodu i uzyskać godziwą zapłatę.

Historia marki Nissan

Twórcą marki Nissan był Masujiro Hashimoto, który w 1911 roku w Tokio otworzył firmę automobilową. Wówczas nazwana została ona Kwaishinsha. Na podstawie swojego doświadczenia, jakie zgromadził on podczas pracy w Stanach Zjednoczonych, zaczął konstruować w rodzimej Japonii pierwsze samochody. Wyprodukował między innymi auto pod nazwą DAT – był to anagram pierwszych liter nazwisk osób, które wspierały ten projekt, tj. Kenjiro Dena, Rokuro Aoyamy oraz Meitaro Takeuchiego. Jako że w języku japońskim słowo Datto oznacza „uciekającego zająca”, pierwszym logo znajdującym się na masce samochodów DAT był właśnie szarak. Później, w 1919 roku w Osace powstała inna firma motoryzacyjna, Jitsuyo Jidosha.

Obie firmy – Kwaishinsha i Jitsuyo Jidosha połączyły swoje siły w 1926 roku i stworzyły samochód Datsun. Kolejnym ważnym krokiem w historii Nissana był dzień 1 kwietnia 1934 roku kiedy połączone przedsiębiorstwo zmieniło nazwę właśnie na Nissan Motor Co. Ltd. Po II wojnie światowej pomocną dłoń do Nissana wyciągnął brytyjski Austin i dzięki podjętej współpracy japońskiemu przedsiębiorstwu udało się wyjść z kryzysu obronną ręką. Wraz z upływem lat Nissan stał się drugim co do wielkości producentem samochodów w Japonii. W 1983 roku ostatecznie firma zdecydowała się na zmianę nazwy Datsun i używanie wyłącznie marki Nissan, która do tego czasu była wykorzystywana w odniesieniu do samochodów ciężarowych.

W 1989 roku Nissan uczynił krok naprzód w swoim rozwoju, tworząc nową markę samochodów – luksusowe Infiniti, które przeznaczone było na rynek amerykański. Japońscy właściciele w 1999 roku sprzedali 35 proc. swoich akcji Nissana francuskiemu koncernowi Renault. W 2002 roku z kolei nastąpił zwrot i to Nissan kupił 15 proc. akcji Renault. W 2010 roku Renault-Nissan Alliance rozpoczęło współpracę z Daimler AG.

Pochodzenie nazwy Nissan

Jak łatwo można zauważyć, pierwsza firma, która dała podwaliny pod powstanie koncernu Nissan w Japonii, nazywała się zupełnie inaczej. Po połączeniu z Jitsuyo Jidosha nijak nie powstałaby nazwa Nissan. Skąd więc się wzięła? Otóż od pierwszych sylab imienia i nazwiska ówczesnego prezydenta firmy. Był nim Nihon Sangyo.

Modele samochodów Nissan

Pierwszym samochodem osobowym produkowanym przez firmę Nissan Motor Company był Datsun. Sprzedawano go przede wszystkim na rynku japońskim, ale i w Australii. W czasie II wojny światowej Nissan produkował pojazdy wojskowe, samoloty i silniki do pojazdów przeznaczonych na potrzeby armii.

Po wojnie pierwszym produkowanym autem przez Nissana był terenowy Nissan Patrol, a jego produkcja rozpoczęła się w 1951 roku. Wzorowany był na Willysie z USA. Pierwszy model osobowy powstał w dwa lata później i był produkowany z wykorzystaniem licencji brytyjskiego Austina.

W 1957 roku zadebiutował na rynku sportowy model pojazdu Nissan Skyline oraz model klasy średniej – Nissan Bluebird. Kolejnymi były Nissan Sunny i Datsun 240Z.

Popularne modele Nissana

Jednym z najbardziej popularnych w dziejach Nissana samochodem osobowym w Polsce był Nissan Micra. Dołączył on do oferty japońskiego producenta w 1982 roku jako Nissan March, ale w Europie model ten nazywany był Micrą. Jako pierwsze japońskie auto w 1993 roku został odznaczony tytułem Europejskiego Samochodu Roku. W Polsce przez lata młodzi adepci kierownicy uczyli się jeździć w tym aucie.

Być może masz ten samochód w swoim garażu lub na parkingu i chciałbyś go sprzedać? Zwróć się o pomoc do naszego skupu samochodów w Nakle nad Notecią lub w innym mieście. Poza nim popularnymi modelami Nissana są też:

  • Juke – produkowany od 2010 roku mały miejski crossover, dla którego pierwowzorem był prototyp noszący nazwę Qazana. Powstał w rezultacie podjęcia kooperacji pomiędzy Nissanem a Renault.
  • Navara – samochód typy pickup, średniej wielkości, produkowany przez Nissana od 1986 roku. Pierwsza generacja Nissana Navary była dostępna jedynie na niektórych rynkach Europy, zaś w USA funkcjonował on jako Nissan Hardbody.
  • Qashqai – produkowany od 2007 roku samochód kompaktowy typu SUV, który stanowi połączenie miejskiego auta terenowego z samochodem segmentu C. Był liderem w swojej klasie.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Nissan produkuje samochody od wielu dekad, dlatego rozpowszechnione są one na całym świecie. Wiele modeli Nissana jeździ po polskich ulicach. Są to zarówno starsze auta, jak Nissan Micra pierwszych generacji, jak i najnowszy Nissan Juke czy Qashqai. Niezależnie od rocznika produkcji, możemy zainteresować się Twoim Nissanem.  Zgłoś się o wycenę do naszego skupu aut, a nie pożałujesz!

Stan techniczny Twojego Nissana

Nie ma znaczenia dla nas, w jakim stanie technicznym znajduje się Twój Nissan. Czy jest w pełni sprawny, czy może istniejące usterki spowodowały, że nie jest w stanie poruszać się o własnych kołach.  Jeśli samochód nie jeździ, możemy przyjechać po niego z własną lawetą.

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button